Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chiptuning 1.9 dTi (F9Q)


Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z chiptuningiem tego silnika? Jeśli nie tego to może jakiegoś innego TD lub dCi. Jak jest z kopceniem po takim zabiegu?

Fabrycznie 98KM/200Nm, po zmianie programu 120KM/250Nm. Slyszalem, ze czesto sprzegla maja problemu z przeniesieniem momentu i sie slizgaja. Szkoda, ze ceny takiego zabiegu są kosmiczne. Niektore firmy oferuja, mozliwosc przelaczania programow oryginalny/podkrecony. Prosze tylko o konkretne odpowiedzi, najlepiej osob ktore dokonaly takiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam silnik 1.9 dci megane coupe a ten link co przesłąłem to kolegi z forum. dti też podkręcają. co do kopcenia to isę nie orientowałem ale wiadomo coś za coś. A który diesel(zmodyfikowany) po wduszeniu gazu w podłoge nie kopci? :) dopytam się i postaram sie dać znać

 

[ Dodano: 2007-04-11, 22:11 ]

polecam również firme compsport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
A który diesel(zmodyfikowany) po wduszeniu gazu w podłoge nie kopci?

 

Mój nie kopci po chipie. Mam co prawda 80KM (95 po zabiegu). Jeśli chip jest dobrze zrobiony' date=' tzn nie tylko podkręcona dawka paliwa i silnik jest zdrowy to nie powinien kopcić.

 

[b']Krzychu[/b] swoją drogą mógłbyś użyć szukajki było już sporo postów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zamontowaniu boxa kopci nic się na to nie poradzi... po jego odłączeniu faktycznie jest spokój... a jak kopci kolega robpab, miał okazje raz przylukać ;-)

A co do kupowania chipów z allegro, to jednak polecałbym wydać trochę więcej kasy ale pojechać na hamownie, sprawdzić czy auto nadaje się do podniesienia mocy i wtedy chipować, ale wiadomo każdy robi jak chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak kopci kolega robpab, miał okazje raz przylukać

Faktycznie kopci nieziemsko. Ciekawe czy jest to wina samego boxa? A może program uniwersalny nie jest takim dobrym rozwiązaniem jak indywidualne modyfikacje? U mnie po modyfikacjach nie ma kopcenia (no może przt bardzo wysokich obrotach ale to raczej wina wtryskiwaczy którym się należy przegląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbarann, jak Ci kopci na boxie, a masz możliwość ustawienia innych programów to możesz to zmienić.

U mnie nie kopci z boxem, jeżdżę od wakacji i pojawia się tylko chmurka przy mocniejszym deptaniu, albo jak pojeżdżę jakiś czas po mieście.

Jakiej firmy masz boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!