Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośne zamykanie drzwi z lewej strony?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie. Drzwi z lewej strony zamykają się strasznie głośno. Jak zamykam drzwi to jakby blacha uderzała o blacha. Nie wiem co może być tego powodem. Może brakuje jakiejś amortyzacji albo czegoś podczas zamykania drzwi?? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
u mnie bylo podobnie, poluzowala sie listwa ochronna

 

masz na mysli plastikową listwe drzwi?

bo odgłos jest raczej wewnątrz drzwiowy i mocno metaliczny

jakby cos uderzało ocierało blacharkę drzwi od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak właśnie jest. Już wyżej kolega napisał rozwiązanie. Drzwi opadły. Gdy je zamykasz zamek zawadza w drzwiach o zamek przy słupku. Wystarczy wyregulować zamek. Niestety to nie będzie jego wina bo raczej na pewno opadły drzwi. I jak opuścisz zamek to drzwi będą nierówno względem tylnich czyli przetłoczenia nie będą się zgrywały. Mam tak z jednej strony niestety ale coś wymyślę 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam cały czas ten problem. Drzwi nie są opuszczone albo źle patrzyłem. Wygląda to tak, że te drzwi zbyt lekko chodzą i gdy są zamykane coś o coś wali, ale nie wiem co o co. Ogólnie słychać dźwięk blachy o blachę. Pozostałe drzwi są w pewien sposób amortyzowane kiedy się zamykają i słychać tylko takie głuche chlapniecie jak w nowym samochodzie. Patrzyłem, kombinowałem i nic ciekawego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mocowanie ogranicznika, który jet odpowiedzialny za domykanie i zatrzymywanie się drzwi. Nie wiem jak jest w Megance, ale w innych autach jest tam wbity specjalny klin/sworzeń, albo są takie plastiki. I jak jest to wyrobione, albo pęknie, to drzwi strzelają przy zamykaniu/otwieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1. Źle wyregulowany zamek widać po : niezgrywających się listwach , przetłoczeniach, ramkach drzwi

2. Jeśli drzwi idealnie wyglądają pod w/w kątem to albo regulacja zamka ma być minimalna, albo jest skrzywiony zespół ogranicznika otwarcia drzwi

3. Opuszczenie drzwi(samoistne) jest rzadkim zjawiskiem (spawane elementy nadwozia) i pasowane sworznie

4. Regulację zamka robi się na części nadwoziowej (wnęka drzwi-2 torxy)

5. Rzadkie ale realne jest poluzowanie śrub zespołu zamka w drzwiach i we wnęce

6. Uszkodzone drzwi - utrata geometrii drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wygląda to tak, że te drzwi zbyt lekko chodzą i gdy są zamykane coś o coś wali, ale nie wiem co o co. Ogólnie słychać dźwięk blachy o blachę.

 

U mnie jest tak samo. Spowodowane jest to najprawdopodobniej wyrobieniem sworzni tych drzwi. U mnie już wytarło lakier z progu. Nie wiem tylko gdzie takie sworznie kupić. Byłem z tym u blacharza i doradził mi wymianę sworzni a jak to nie pomoże to dopiero prostowanie tych przyspawanych zawiasów.

 

Nie zna ktoś jakiegoś dobrze wyposażonego sklepu z częściami do Renault w Kielcach? Albo jakiś internetowy gdzie mógłbym kupić te sworznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!