Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sądzicie o Megane I 1996r. 2.0 RT?


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum! Jestem tu jak widać novy :-) Mam takie pytanko...Co sądzicie o Megance 2.0 Rt ? Ile taki silnik pali,czy jest może bardziej podatny na awarie niz inne silniki.Oraz jak naprawić tylny central w drzwiach...drzwi tylne od kierowcy sie same nie otwieraja i nie zamykają..trzeba ręcznie...Autko dokładnie to niebieski hatchback :-) Pozdrawiam :mrgreen:

post-904-1173726449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu :-) to tak jak myślałem :mrgreen: A fele były w 19cabrio ;] 15' 185 kapciochy ;P najlepsze ze to zimowki ale jakieś lipne chińskie chyba...Import CH....Ile może kosztować tylny zderzak? no i co z tym centralnym....Przeczytalem gdzieś na forum że jak się odłączy aku to immo siada....:/ w kazdym przypadku tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi 15 i kapcie 185 to std dla 2.0, ja mam 195.

 

co do spalania to mnie osobiście jeszcze nie udało się zejść poniżej 10,5 l/100km

 

co do drzwi to albo styki nie kontaktują albo silniczek od zamka centralnego się spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufa....chyba się wezme za rozebranie tapicerki z drzwi ;] Mnie przejazd 45 km. w prostej wyniósł 25zł...a moich starych nexią......40zł......jest porównanie nie? :mrgreen: A w sprawie szerokości to to są zimówki...ale mógłbym je sprzedać i zakupić jakieś ładniejsze 15' Tylko nie wiem jakie najszersze sie tam zmieszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... udreka nie jest. ale staje sie nia gdy trzeba ta sama odpowiedz pisac w kilku tematach... z racji okresu jest wlasnie sporo tematow o felgach i oponach sa nawet fotki dotyczace ocierania o podwozie i zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam kilka pytań odnośnie tego silnika:

1. Zapłon z aparatu czy z komputera?

2. Jeśli z kompa. to ile cewek?

3. Do którego roku instalowali te silniki?

4. Jednopukt czy wielo..?

 

ad 1. z kompa

ad 2. 2 cewki

ad 3. instalowali je do roku 2000-2001 bodajże (do końca produkcji laguny I ph II z automatem proactive; w meganach - do zmiany fazy czyli do kwietnia 1999)

ad 4. wielopunkt (114KM i 168Nm)

 

Mam taki silniczek u mnie i ładnie się sprawuje. Typowa ośmio-zaworówka lubiąca niskie obroty. Przyjemna w zwykłej codziennej eksploatacji. Ponieważ silnik ten nie jest zbytnio wysilony jest trwały. Znam paru taksówkarzy, którzy nakręcili nimi 400.000-500.000km bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!