Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Syczenie po włączeniu klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Przerabialem to u siebie. Czynnika ubywa to jest nieuniknione, raz na 2-3 lata trzeba "nabic", jak jest niski poziom i wlaczy sie sprezarke to wlasnie na poczatku moze byc slychac takie syczenie. Nie oznacza to, że w tej chwili ubywa czynnika, a jedynie swiadczy o niskim jego poziomie w ukladzie. Podjedz, do serwisu klimy, zeby Ci "nabili" uklad. Jakies 100-150zl musisz liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi powie czego moze byc objawem glosniejsza praca sprezarki???

slysze takie delikatne terkotanie (szczegolnie jak puszcze gaz), tylko wewnatrz, na zewnatrz odglosow nie ma dodatkowych po wlaczeniu (chociaz byc moze pracujacy silnik je zaglusza)

 

...chyba nie padla sprezarka po 40tys????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne terkotanie co sornat też słyszę ale podejrzewam że to sam nawiew ew. coś wciągnęło do kanału i trzepocze.

Odnośnie stwierdzenia Prezesa że klimę powinno się włączać co jakiś czas to się zgodzę lecz jest jeden problem, Klimy nie włączysz przy niskiej temperaturze. I tu mam pytanie : Jaka jest minimalna temperatura przy której klima się włączy ? Ew, jak zasymulować że jest wyższa aby wymusić załączenie (czy pomoże ogrzanie czujnika temp zewnętrznej w prawym lusterku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to nie raczej kwestia nawiwewu bo dopki nie chodzi sprezarka wszystko jest ok, w momencie gdy zapala sie AC slychac "cykniecie" (sprzegielko sprezarki) i terkotanie sie zaczyna, takze nie jest to wina nawiewu...

gosc z serwisu klimy twierdzi ze moze to ktorys element (np rurka) uderza o jakis inny i to powoduje te odglosy, bo klima pracuje super (pracowala przynajmniej latem z tymi odglosami)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie przyznam, że nie pamiętam jaka jest min. temp. i jaka była najmniejsza jak ją włączałęm ale napewno było to na minusie.

Jak mam auto przez blisko 3 lata tak jeszcze nie miałem problemu aby jej nie włączyć, przynajmniej raz w miesiacu w okresie zimniejszych dni.

Jak się nie da dzisiaj to przy pierwszej możliwej okazji ją włączam ;-)

O to, że się nie da to bym się tak nie martwił - bardziej o to aby nie zapomnieć ;-) :-P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!