Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana klimy manualnej na auto w Megane II?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe przerobić manualną klimę w megane II na wersję automatyczną?

Czy oprócz panelu sterującego są jakieś inne duże różnice? Bo sam panel można dostać na allegro za 150 zł?

W klimach jestem laikiem (wiem jak to działa ale na szczegółach się nie znam :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Inny komp sterujący, albo inny program. Czujniki temperatury w lusterku wewnętrznym, zewnętrznym, nasłonecznienia w desce rozdzielczej, itd itd. Schematy elektryczne są na ftp renault.digi.pl user i hasło renault

 

Zresztą wcale nie jest to takie super. Wciskam auto, temp 17 C na zewnątrz, chce żeby mi wiało temp z zewnątrz a ten pacan mi włącza klimę. To muszę wyłączyć klimę i wtedy komp reguluje nawiewem. A tak to jak bym miał pokrętło ustawione na zimno jak by było mi za ciepło to bym albo otworzył okno albo nacisnął klimę i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie tam zadowala w 99% :-) reguluje temp miedzy 19 a 23'C (w zaleznosci jak jest wychlodzone autko albo ja zziebniety, standardowo jezdze na 19.5-20.5'C i jest cacy :mrgreen:

 

w lecie mam kolo 17-18 i to jest w sam raz. :-)

 

a jesli chodzi o zamiane manual na auto... przedewszystkim klimatronik steruje nawiewami elektrycznie, w manualu masz linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Jak w grę wchodzą przeróbki mechaniczne to sobie odpuszczam :mrgreen:

 

Zostaję przy moim patencie - termometr z dodatkowym pomiarem zewnętrznym który włożony jest do kanału nadmuchowego i pokazuje temperaturę wdmuchiwanego powietrza.

 

DrNO - według mnie ustawiane temperatury w lecie na poziomie 18 st C to prosta droga do załatwienia sobie gardła, ja staram się utrzymywać temp ok 7-8 st niżej niż na zewnątrz ale nie niżej niż 21. Organizm przystosowuje się do wysokich temp i jak nagle go schłodzisz to angina jak drut. Ew. przy długich trasach można niżej, ale już na 0,5-1 godz przed postojem należy delikatnie podwyższać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze ja musisz podlaczyc do komputera

serio :mrgreen: byłem przekonany, że jej rola ogranicza się tylko do zmniejszenia przepuszczalności - nagrzewania wnetrza. Wniosek wyciągniety tego, że żadko jest to stosowane w autach z automatyczną klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? czujnik pod lusterkiem pasazera, czujnik pod lusterkiem wewnetrznym, pod szyba na srodku parapetu, plus jakies wewnetrzne w ukladach... co by miala robic (aktywnie) szyba??? masz jakies schematy tego podlaczenia szyby do komputera?

 

PS:

wlasnie przejzalem CALA instrukcje MR dotyczaca budowy klimy w MII... nie ma najmniejszej wzmianki o przedniej szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jest tam czujnik nagrzania szyby. I tego jestem pewien na 100%. No a cena w ASO jak kupowalem meganke to mi powiedzieli 2000 zl plus wymiana i szybka kalkulacja wyszla na 3000zl:/ dla przygody sprawdzilem to w trzech ASO bo kumpel potrzebowal i wszedzie cena taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci niezlych bajek naopowiadali, szyby w megII roznia sie tylko antyrefleksem, albo czujnikiem deszczu/swiatla...

jestes pewien na 100% WIDZIALES TO???? a cena w ASO to zawsze wysoka jest...

 

w jaki sposob CALA szyba miala by byc czujnikiem temp????

do klimy auto sa: czujnik nad lusterkiem wewn. z wentylatorkiem wciagajacym powietrze i drugi czujnik POD SZYBA przednia na desce, ktory mierzy stopien naslonecznienia, nagrzewania wnetrza przez slonce wlasnie...

 

czy ty wogole masz w swojej meg klime auto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!