Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny gwizd z komory silnika.


Amadeusz

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej megance 1,6 / 96rok, podczas jazdy daje się usłyszeć gwizd z komory silnika jak by włączała sie jakaś turbosprężarka, której przrcież nie ma.Słychać to szczególnie na biegu 5 i troche na 3 na innych jakby nie słychać.Czy ktoś ma jakieś sugestie na ten temat??? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przy wylaczonym radio, jak juz troche mocniej dociskasz? tzn nie spokojnie ale tez nie palisz gum? jesli tak to norma, silnik tak czy siak musi polykac powietrze :mrgreen:, zarowno elementy wirujace jak i zasysane powietrze moga dawac taki efekt (sam to pamietam, o dziwo, z 1.6 8Vw MI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja napisalem?! przeciez jak zalaczysz radio i puscisz glosniej to nie uslyszysz tego dzwieku!... prosze czytac uwaznie.

jak mowilem, jest to kombinacja wielu elementow, dodatkowo tzw "wycie" z przeniesienia napedu. na pewno nie ma u Ciebie charakterystycznego "ladowania" jak w turbo, jak wcisniesz gaz i trzymasz w jednej pozycji dzwiek jest staly, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze też wystarczy wcisnąć sprzęgło.Obroty nie mają znaczenia, jedynie w poziomie głośności tego gwizdu im wyższe tym bardziej słychać. :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-02-21, 22:57 ]

No nie jest to normalne ponieważ jeżdże kilka lat tym wozem i nic wcześniej takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc na 100% nie jest to skrzynia ani sprzęgło. Wciskając sprzęgło wyłączasz te dwa elementy tzn włączając prace sprzęgła oddzielasz skrzynie od silnika. Za duzo ogólników w tym wszystkim : może to być umierająca pompa wody, a konkretnie jej łożyskowanie i uszczelnienie, może być alternator i jego łożyska (najprawdopodobniej) lub po prostu paski, może teżsie którać rolka kończyć i oby to nie była ta od paska rozrządu. Dziwi mnie że tylko na wybranych biegach ale i tak za dużo do wykluczenia aby dobrze doradzić. Posłuchaj jeszcze raz potestuj i spróbuja złapać jakąś prawidłowość zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!