Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PROBLEM WYSWIETLACZ RADIA+ZEGAREK+TEMP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanko wlasnie kupilem dzisiaj autko Meganke Clasic stan wysmienity z niemiec srodeczek nie zniszcozny blachowka tez, tyle ze dopatrzylem sie jednej wady przy wyswietlaczu od radia i obok tego zegar i temperatura klimy( wyswietlacz dzielony) nie widac wszystkich czesci literek czy to idzie jakos naprawic czy czeba kupowac nowe wyswietlacze???

 

Jesli orientuje sie ktos w problemie prosze o pomoc

 

 

 

 

Pozdrawiam[/b]

 

[ Dodano: 2007-02-15, 21:05 ]

prosze jestem tutaj nowy moze ktos by mi pomogl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie... nie ma co sie goraczkowac, ktos zawsze pomoze. :mrgreen:

 

po pierwsze. to nie jest temperatura klimy, tylko temperatura zewnetrzna (czujnik znajduje sie pod prawym, zewnetrznym lusterkiem wstecznym)

 

a co do brakujacych segmentow wyswietlacza. NAJPRAWDOPODOBNIEJ, po prostu styki zasniedzialy. wystarczy sciangac oprawe, dostac sie do wyswietlacza i przeczyscic styki, na wszelki wypadek mozna psiknac jakims plynem do stykow (np. kontakt).

 

jesli to nie pomoze, to sprawdz styki przy radio. powinno pomoc.

 

PS: witamy na forum i gratulujemy zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do brakujacych segmentow wyswietlacza. NAJPRAWDOPODOBNIEJ, po prostu styki zasniedzialy. wystarczy sciangac oprawe, dostac sie do wyswietlacza i przeczyscic styki, na wszelki wypadek mozna psiknac jakims plynem do stykow (np. kontakt).

 

Przerabiałem ten temat, z Megi nie jest tak łatwo. Taśma łącząca płytkę z wyświetlaczem nie ma żadnych styków niestety, połączona jest bezpośrednio poprzez lutowanie i zaprasowanie w wyświetlaczu. Nie wchodzi w grę żadne czyszczenie czy polewanie płynem..... Ale proszę próbować jeśli ktoś znajdzie metodę odzyskania zagubionych symboli na wyświetlaczu, także i ja skorzystam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie chodziło o lutowanie do LCD a do płytki drukowanej.

Są takie rozwiązania gdzie z wyświetlacza wychodzą gotowe piny do podlutowania w płytkę. Chyba o coś takiego chodziło koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać coś więcej o połączeniu wyświetlacza z płytką drukowaną? Co do czego jest przylutowane a co zgrzane/sprasowane.

 

Cały pic polega na wydobyciu wyświetlacza spod parapetu, jest trochę zabawy. Kolejnym zadaniem jest wydłubanie płytki drukowanej z kasetki (przeklęte zatrzaski) jeśli już trzymasz w rękach bebechy to wyświetlacz będzie dyndał na szerokiej taśmie o długości około 5 cm z jednej strony przylutowana jest na stałe do płytki, drugi jej koniec natomiast wprasowany jest pomiędzy ochronne szybki wyświetlacza gdzie znajduje się kwarc uformowany właśnie w wieloformatowe znaki graficzne wyświetlające się przez cały czas pracy wyświetlacza. Zasada ujawniania się odpowiednich znaków to podanie wyższego napięcia na segment w danym znaku, który pod jego wpływem zmienia warstwę w której się znajduje. Przesuwa się bliżej (lub jak kto woli płyciej) i jest widoczny dla oka ludzkiego. Każdy segment zasilany jest osobno w danym znaku wieloformatowym, dlatego można uzyskać dowolny znak po odpowiedniej konfiguracji. Tą funkcją steruje procesor wbudowany w płytkę wyświetlacza. Wszystko sterowane jest napięciowo nie częstotliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!