Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszkodzenie przegubu w MII


baad74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o radę.

Wczoraj przy ruszaniu ze skrzyżowania strzelił lewy przegub. Ponieważ nie mogę dostać samego przegubu, muszę kupić całą półoś. W związku z tym mam pytanie jaką mam kupić:

1. Regenerowaną 290,-

2. Nową (zamiennik Expert Line) 350,-

3. Oryginalną Renault (używaną) 250,-

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nową (zamiennik Esernline) 350,-

Ja bym chyba wybrał ten wariant- będziesz miał chociaż gwarancję.

Tylko czy ten zamiennik nie rozsypie się po 2kkm? Facet, który proponuje używkę też daje gwarancję. Sam już nie wiem :mrgreen:

Jak mi strzelił przegub to kaplica. Samochód zdążył dotoczyć się siłą rozpędu na najbliższe pobocze i już nie ruszył :cry: . Musiałem poprosić kolegę, żeby mnie zholował. Na początku myślałem, że to sprzęgło, ale później coś mnie tknęło, wyszedłem z latarką, wrzuciłem jedynkę, puściłem sprzęgło, wlazłem pod samochód i zobaczyłem że półoś się kręci a koło już nie. Przed tym zdarzeniem nie było żadnych objawów, nic nie rzęziło i nie stukało. Przyczyną najprawdopodobnie był fakt, że poprzedni właściciel długo jeździł bez gumowej osłony przegubu przez co dostało się tam mnóstwo syfu.

 

[ Dodano: 2007-01-29, 15:03 ]

Czy półoś z silnika z automatyczną skrzynią biegów będzie pasować do silnika z manualną skrzynią? Oba silniki to 1,6 16V.

 

[ Dodano: 2007-01-31, 08:24 ]

Usterka naprawiona. Jednak to nie przegub tylko urwanie półosi tuż za przegubem od strony koła. Trochę to dziwne, że przy wcale nie sportowej jeździe uszkodzeniu uległ ten element. Za cenę 2000 zł (ASO) taka półoś powinna być niezniszczalna :!: .

Kupiłem oryginalną używaną za 1/8 ceny nowej i na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, szanownych kolegów. Stało się!!! Po 3 miesiącach bezawaryjnego użytkowania chrupnęło przy ruszaniu i okazało się, że rozsypał się przegub wewnętrzny na prawej półośce.

Mam pytanie czy ktoś z Was już miał podobny problem? Czy można kupić sam przegub czy trzeba kupować całą półoś? Dodam, że jest to Megane II 2005 1,5 dci 80 KM.

I jeszcze jedno znalazłem w necie używaną półoś tylko do wersji z silnikiem 1,5 dci 105 KM, czy one się czymś różnią?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Jestem tu nowy, więc gdyby było coś nie tak proszę o wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam

Gustav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam pytanie. Ostatnio trochę zaszalałem :) i na parkingu przy mocno wykręconych kołach w lewo ostro ruszyłem. Koła zabuksowały bo było trochę lodu, ale nie zauważyłem "plamy" kostki brukowej. Prawa opona złapała przyczepność i jak coś strzeliło ( delikatnie mówiąc ) w prawym kole, to mi się trochę zbladło. Auto, jeżdzi, ciągnie na wszystkich biegach nic nie hałasuje tak jakby nic się nie stało. Czy jest się o co martwić i ewentualnie co sprawdzić? Parking gładki. Nic nie mogło wpaść pod koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam pytanie czy ktoś z Was już miał podobny problem? Czy można kupić sam przegub czy trzeba kupować całą półoś? Dodam, że jest to Megane II 2005 1,5 dci 80 KM.

I jeszcze jedno znalazłem w necie używaną półoś tylko do wersji z silnikiem 1,5 dci 105 KM, czy one się czymś różnią?

Trzeba kupić całą półoś. Numer katalogowy półosi do mojego samochodu podało mi ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!