Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik krokowy


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio wyjąłem silnik krokowy ze swej Megi w celu przeczyszczenia(stabilizuje obroty na poziomie 600 obr przez co trochę trzęsie autem).

pytanie:czy tłoczek od silniczka powinien chodzić lekko?

W sklepie z częściami powiedziano mi że nie powinno dać się go pchnąć/wysunąć "ręcznie",a mój wysuwa się bez problemu.

proszę o odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek nie powinien dawać się przesuwać. Jeżeli tak się dzieje, to znaczy, że uszkodziła się plastikowa zębatka poruszająca srubą tłoczka.

W środku jest coś w rodzaju przekładni ślimakowej, która jest samohamowna. Naprawić tego na 99% nie bedziesz w stanie. Czeka Cię raczej zakup nowego silniczka, czyli wydatek ok. 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnym silniczku krokowym tłoczek się przesunie, ale nie przy lekkiej, ale konkretnej sile nacisku czy odciągu.

Ale w substytutach jest niestety tak jak napisał Lewy, .

Ja w swoim (rocznik 99) potrafię wsunąć tłoczek i wysunąć bez niszczenia mechanizmu.

U kumpla na nowej podróbce tego nie potrafiłem (on potrafił, ale uszkodził mechanizm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie kupiłem silniczek nowy,jednak po podmianie wchodzi auto na duże obroty.Nie przypuszczam żeby był zepsuty,jednak tego nie wykluczam.Co natomiast zaobserwowałem:

jak wyjmowałem stary oryginalny silniczek,jego tłok był dużo bardziej wysunięty od nowego.

Co zrobić żeby działało?Wyczyścić przepustnicę?Jak to się robi?Czy w środku jest mieszanka? :)

pozdrawiam

ps.liczę na szybką podpowiedź,bowiem codziennie czeka mnie "trasa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie może to być przepustnica?.Byłem na komputerze przy wymianie sondy lambda,nie wykazał błędów.Jak rozumiem komputer wtrysków to inna historia?

Czy po odpaleniu mam go zostawić na jałowym do rozgrzania nawet jak szaleje z obrotami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysuń ten tłoczek tak jak w poprzednim silniczku. Taki efekt to normalka, też tak miałem.

 

Aby wysunąć tłoczek, musisz ciągnąć za niego (z wyczuciem) i jednocześnie poruszać nim na boki lub obracać go lewo-prawo (wiele tego ruchu nie bedzie 1-2st). Powolutku go wysuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Próbowałem za radą Lewego wysynąć tłoczek niestety nie udało mi się.

Danielossss miał rację trzeba wypiąć aku ,wtedy włożyć nowy silniczek zapiąć aku żeby się wykalibrował.Teraz śmiga.Dzięki wszystkim za podpowiedzi.Temat chyba można zamknąć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!