Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik poziomu LPG i kontrolka GPL


Easy

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie nie chce tych diodek, a sam przelacznik to gdzies sie ukryje :)

 

Po to chce podpiac pod wskaznik paliwa, zeby nie musiec miec tych diodek. Taki patent ze wskaznik Ci pokazuje poziom benzyny, a jak silnik sie przelaczy na LPG to wskaznik zaczyna pokazywac poziom LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry trzeba pogłówkować. Warto wtedy uruchomić też fabryczną kontrolkę zasilania LPG. U mnie te pudełko jest pod kręciołkami do świateł i podświetlenia. Jak chcę zobaczyc ile gazu to trzeba się wychylać bo kierownica zasłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany ten przelacznik po lewej stronie blisko drzwi (na wysokości klamki) jak jade i trzymam ręce normalnie na kierownicy to zasłania mi go odcinek lokiec-nadgarstek (dzieki temu w nocy nie świeci po oczach :) ) ,ale wystarczy że opuszcze/podniose łokieć i juz widze ile mam gazu.

 

Aczkolwiek pomysł żeby poukrywać to wszystko jest całkiem niezły bo przecież nie ma konieczności korzystania z przełącznika gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Jeśli chodzi o podłaczenie się do kontrolki GPL na desce, to nieradziłbym. Niedawno to rzeźbiłem. Okazało się, że sterowana jest procesorem pod zegarami. W takim razie należy podać sygnał z ECU. A tu już jest problem. Co do poziomu gaszu, to pokażcie mi rozsądnego gościa, który jeździ według ich wskazań. Generalnie jeździ się na kilometry, a jak się gaz skończy, to i tak śmigamy na benzynce na stację. PB zawsze trzeba mieć w zbiorniku.

Co do kwoty za instalkę. Jeśli twój koleś ma dojścia do hurtu, to klocki kupi za dużo mniej niż 2000 zł. Do tego montaż i poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ten sposób jest najlepszy nikt rozsądny nie będzie grzebał w komputerze.

Nie widze niczego nierozsądnego w jeżdzeniu na wskaźniki paliwa. Zawsze tak robię. Nie zawsze przejeżdżamy tyle samo kilometrów na zbiorniku. Licznik kilometrów do jazdy dziennej nie musi służyć tylko do liczenia kilometrów od ostatniego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo, jak widze że na ostatniej diódce jeżdże długo to zajeżdżam na stacje i tankuje a na kilometry patrze tylko jak jade w trase żeby potem nie tankować byle gdzie :).

bargar, co do licznika kilometrów - zgadzam sie ale zwróciłeś uwagę że masz dwa liczniki częściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Właśnie tak sobie zrobiłem. Wyrwałem LEDę z centarlki, podlutowałem kabelek, wyjąłem zegary, wywierciłem otworek na wysokości LEDy GPL, wsunąłem i teraz mam wszystko na desce. LEDy od poziomu gazu mam lekko schowane, ale i tak je olewam, bo jeżdżę na licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzieliłem nowy wątek o wskaźniku i kontrolce GPL.

 

Jeśli chodzi o kontrolkę GPL. Właśnie znalazłem w Dialogysie 2002 rozpiske złącz liczników w MIphII. W złączu B (piętnastopinowe), pin nr1 opisany jest "LPG warning light". Wygląda na to, że wystarczy podać na ten pin napięcie aby dioda zaczęła świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!