Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drzwi lewe w miejsce prawych? :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

oczywiście nie chodzi o fizyczną zamianę miejsc drzwi kierowcy i pasażera :)

Moja Meganka Classic (2002) stwierdziła chyba, że jest wersją brytyjską i pewnego dnia przestała reagować na otwarcie drzwi kierowcy tak jak do tej pory, a zaczęła reagować na otwarcie drzwi pasażera. Co konkretnie? Konkretnie to centralny - po otwarciu drzwi kierowcy powinny otworzyć się wszystkie pozostałe zamki - niestety to się dzieje po otwarciu drzwi pasażera. Podobnie jeśli chodzi o piszczyk przypominający o włączonych światłach - po otwarciu drzwi, przy wyłączonym silniku i włączonych światłach powinno być słychać piszczenie. I owszem - słychać, ale po otwarciu drzwi pasażera. Ma ktoś jakiś pomysł co to się stało i czy da się to jakoś samodzielnie poprawić, czy trzeba się fatygować do fachowca z komputerem?

 

oklit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,po mojemu to albo siłownik od zamka ,albo coś z wiązkami się porozpinało .Co do brzęczyka to czy wyłącznik drzwiowy od strony kierowcy załącza Ci oświetlenie kabiny ?Jeśli nie to i nie będzie działał piszczyk .Nic tam ostatnio nkt nie grzebał w elektryce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oświetlenie się włącza. Poza tym piszczyk piszczy, ale po otwarciu drzwi pasażera, a to już nie jest normalne. Przy elektryce nikt nie grzebał. Przy niczym jeszcze nikt nie grzebał od kiedy go mam (raptem ze 3-4 miesiące).

 

A rozpięcie wiązek... no dobra, ale na mój rozum (oczywiście się na tym nie znam :)) to rozpięcie jakiejś wiązki mogłoby spowodować, że centralny w ogóle przestałby reagować na otwarcie drzwi, a u mnie to się po prostu 'przełączyło' na inne drzwi.

 

EDIT:

poprawka - oświetlenie się nie włącza. Jakoś zasugerowałem się tym, że mam oświetlenie po wejściu do samochodu, ale sprawdziłem dzisiaj - po otwarciu drzwi kierowcy nic. Po otwarciu drzwi pasażera - wszystko tak jak być powinno w przypadku drzwi kierowcy :/

Dlaczego moja Meganka stwierdziła, że jeździ po Anglii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!