Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klamka się rozsypała (MII)


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wróciłem z Okęcia i w garażu wypakowywałem graty;

 

Po poprzednim samochodzie (gdzie centralny działał jak chciał) mam taki zwyczaj, że jak zamknę auto pilotem to sprawdzam, czy rzeczywiście jest zamknięte.

 

Pociągnąłem więc za klamkę tylnich prawych drzwi i tylnia część klamki wypadła, przednia zawisła na zaczepie, wypadła też gumowa uszczelka (tak mi się przynajmniej wydaje). Próba złożenia na szybko nic nie dała, a kiepski majsterkowicz ze mnie więc schowałem wszystko do schowka.

 

Wybieram się wkrótce do serwisu (nie ASO oczywiście), więc dam wam znać co się stało.

 

Podejrzewam, że na parkingu ktoś się do tych drzwi dobierał.

 

Zdarzyło się wam coś takiego? Można to jakoś samemu złożyć (mając krzyżakowy śrubokręt :) ) ? Ile to może kosztować i zająć czasu?

 

Nie mam hands-free. Nadwozie 5d.

 

[ Dodano: 2007-08-08, 11:12 ]

No więc skoro nikt nic nie doradził :) pojechałem do mechanika dziś z samego rana. Nie chciał, żebym patrzył co robi ale z tego co sugerował to klamka "nie była wystarczająco zabezpieczona". Ciekawe czy inne po kolei będą się wysypywać.

 

Uwinął się szybko, bo gdzieś w 40-50 minut a musiał rozbierać drzwi. A ja się niewiele spóźniłem do pracy.

 

Tyle, że 100 PLN do tyłu.

 

Dobrze, że części były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no zaje... super :-P

z dwa miechy temu wygłuszyłem drzwi :-P trochę teraz lipa to skrobać :)

ale spoko, nie trzeba bedzie całej maty zrywać :)

 

LOL wiedziałem, że coś takiego prędzej czy później mnie spotka... :evil: :-P

 

Pozdrawiam

Suchutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie, chcialbym wznowic watek, bo mam identyczny problem. W swieta spedzilem pol nocy w garazu (co by dnia nie tracic :?: ), ale wszystko co odkrylem to co ze chyba zacina sie linka od klamki zew (mechanizmu klamki) do zamka drzwi lub w samym zamku jaka sprezynak czy cus. Generalnie trzeba duuzo sily zeby klamke pociagnac a pozniej juz tak zostaje. Rozebralem drzwi ale srednio to jest dostepne. Popsikalem troche WD40, ale nie pomoglo. Zastanawiam sie czy jesli to zamek (sprezynka jakas w srodku), to czy da sie to rozebrac czy zamki sa nierozbieralne? Czy da sie wyjac zamek bez wyjmowania tego calego moduly handfree przy klamce? Co wtedy sie dzieje z linka?

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje

Tomek

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to ja sie podziele moimi doswiadczeniami z klamka. Zrobilem drugie podejscie, tym razem rozebralem wszystko (boczek drzwi i klamke) i wyjalem moduł klamki i hadns free. Trzeba bylo odczepic 2 wtyczki i linke od zamka. Okazalo sie ze linka pracuje normalnie, natomiast zacina sie taka plastykowa dzwignia (bebenek), ktora ciagnie linke gdy ciagnie sie klamke. Zatarla sie na metalowym trzpieniu, na ktorym jest umocowana. Problem w tym ze wieloktrone psikanie WD40 i 1000krotne obracanie mechanizmu specjalnie nie pomoglo... Co gorsza mechanizm jest praktycznie nierozbieralny. Posmarowalem towotem i czekam na cieple dni, moze sie rozrusza :P Niby problem banalny, ale w koncu sie poddalem i moze za jakis czas wroce do tematu.

Dodam jeszcze ze prawdziwym hardcorem jest montaz calego mechanizmu z powrotem w drzwiach, a dokladniej nalozenie linki na dzwigienke... (ale w koncu sie udalo :-P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo durne pytanie;]...jakich kluczy imbusow itp otwieraczy trzeba uzyc by rozkrecic drzwi w megance 2000 rok.....i czy zlozenie tych drzwi nie sprawia problemu? Mam problem z klamka wewnetrzna....wypadla i chyba gwint sie jest caly zjechany wiec trzeba drzwi rozbierac??

 

Z GÓRY DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!