Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak odprowadzana jest woda z podszybia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj ( czwarty dzień jazdy megi ) pojeżdziłem trochę po polnych drogach i zakurzyłem auto - postanowiłem je pod domem opłukać z wężą - opłukałem i otóż moje zdumienie bo gdy wsiadłem podjechałem parę metrów aby go przestawić i z miesjca nad pedałem sprzegła - zleciał mi litr wody na nogi - lekko mnie to zwszokowało - sprawdzałem pod maską i tam generalnie ni to z jeden ni to z drugiej strony na końcu rynny nie wiidać jakiegoś sensownego odprowadzenia wody. Jest tam jakąś mała plastkowa wklęsła wytłoczka - zaraz obok jakaś owalna żaslepka z dziurkami - lekko zasyfiona ? - o co lata ? - gdzie uchodzi woda na zewntrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ddkręć podszybie i sprawdź czy coś tam nie masz coś popękane ewentualnie zapchane jakieś węże odprowadzające, druga sprawa to czy samochód jest bezwypadkowy ? bo może ktoś wklejał przednią szybę i poprawnie jej nie wkleił... sprawdź też szczelność na połączeniach szyby z nadwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz przed otwartą maską to po lewej stronie we wnęce podszybia, gdzie w pierwszym modelu był akumulator, jest otwór odpływowy. Może ktoś włożył zaślepkę, albo zakleił jakąś taśmą jak u mnie ;-) i woda nie spływa. Albo poprostu zapchało się smieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje uwazac na takie rzeczy bo ja kiedys po myciu moje starej poczciwej meg 98r odpalam a tu wszystko miga i jakis dym-zalana skrzynka bezpiecznikow a tam uklady wycieraczek i kontrolek...naszczescie padl tylko uklad wycieraczki tylnej szyby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zbiera się woda. Z tym, że na podłodze z przodu po stronie pasażera. Właśnie dzisiaj próbowałem ustalić miejsce przecieku. Sprawdziłem odpływ wody z poszybia, z szyberdachu, sprawdziłem też , czy nie ma przecieków na uszczelnieniu szyby. Niestety, nic nie znalazłem. Mam jeszcze jeden pomysł. Muszę zdjąć koło oraz nadkole i wtedy polewać wodą i obserwować, czy gdzieś nie ma przecieku. Ale to muszę zostawić na późniejszy czas. Jak coś znajdę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - klimy nie mam - ale zrobiłem eksperyment - ( w międzyczasie chciałem wyciagnąć plastiki na podszybiu - ale nie dałem rady odkręcić wycieraczek - co ma swoją wymowę bo chyba nie były odkręcane od nowości - całe się zapiekły ) i polewałem go z 10 minut intensywnie - i nic się do środka nie dostało . Podejrzewam ,że jak go myłem pierwszy raz na podjeżdzie z pochylonym przodem - moze gdzieś zatrzymała się woda i jak wyjechałem i stanąłem na poziomej powierzchni - to zrobiła się cofka i gdzieś woda dostała się do środka - może nawet przez dziurkę gdzie idą przeowdy od monitorka gazu - ale to moja własna teoria. Ale z góry dziekuję za rady. Pozdr.

 

[ Dodano: 2007-08-24, 09:16 ]

a jednak - jest jakaś dziura - dzisiaj po ulewnych deszczach - lekkie oberwanie chmury ( ok 4 godzinn) - rano miałem całą wycieraczkę wody od strony kierowcy - a ile dostało się pod dywanik - nie wiem - na szczęście auto odpaliło - czy ktoś może wie jak dostać się do rurek ( kanalików ) odprowadzajacych wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

Dzisiaj po "świeżym" deszczu zerknąłem pod schowek pasażera i w miejscu, gdzie znajduje się gumowy kołnierz widniały ślady wody. Jak nacisnąłem tapicerkę to z niej wysączyła się woda. Powyżej kołnierza było sucho. Wygląda mi to na jakiś kanał wentylacyjny lub od klimy. Co to może być w tym miejscu? Jak się dostać pod gumę, aby uszczelnić przeciek?

post-1000-1188928225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nadkolem ( trzeba zdemontować dwa wkręty i dwa zatrzaski schodzi jedna połowa nadkola ) na słupku dwa węzyki 1/2 cala średnicy jeden od szyberdachu chyba biały drugi czarny z gumowymi zaworkami (woda się wydostanie a brud ma się nie dostać do węża) sprawdż drożność. O ile pamiętam to woda z rynny podszybia spływ ma poprzez otwór we wnękę nadkola i spływa po wewnętrznym nadkolu, po zdjęciu nadkola plastikowego od strony progu będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!