Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalenie Meganki


daytek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam foruowiczów.

Otóż mam następujący problem Megane 1.6 16v 2000r.

Wsiadam i odpalam moją meggi,oczywiście wszystkie kontrolki pogasły,pompka podała paliwo i odziwo nieraz kręci i nie chce odpalić,tak jakby nie było paliwa(benzyna) nie diesel lub napięcia na świecach.

Zdarza się to może dwa razy w tydodniu,moge kręcić a ona ani drgnie.

Podnosze maske wciskam wył. wstrząsowy i próbuje-dalej nic.

Pojakimś czasi słychać jakieś pyknięcie spod maski(może jakiś przekaźnik) i dopiero pali.

Tak nie ma żadnych problemów z odpaleniem,pali na dotyk.

Jest zagazowana (sekwencja Stag 300)

Prosze o jakąsik porade bo mnie to spać nie daje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Miałem coś podobnego tylko, że nie słyszałem żadnego pyknięcia pod maską.....

 

opcja 1 -to czujnik położenia wału korbowego (koszt 110PLN), czasami odpali a czasami nie, pokręcisz trochę dobrze się ustawi i załapie....z czasem będzie coraz gorzej tzn. będzie trzeba wiecej razy krecić żeby załapał....

 

opcja 2 - jak już długo jeździsz na gazie to najlepiej wgrać nowe mapy silnika bo motor ustawia się pod parametry gazu i ciężko pali na paliwie - ja wgrałem nowe mapy jak zrobiłem na gazie 100.000 - też miałem takie objawy z odpalaniem i jak na razie mam spokój.....

 

 

no i warto posluchać czy pompa paliwa chodzi, podnieś tylnę kanapę to wtedy będzie głośno i wyraźnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wgrałem nowe mapy jak zrobiłem na gazie 100.000 - też miałem takie objawy z odpalaniem i jak na razie mam spokój.....

Gdzie wgrywałeś nowe mapy dla pb i za ile?

Czy map sensor (czujnik od ciśnienia) ma z tym coś wspólnego,bo noszę się z wymianą tegoż?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!