Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dzwoniący, brzęczący wydech


tesciu3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją Meganką Coupe 1.6 97r. :-(

Coś się dzieje w wydechu. Przy obrotach 2250-2500 zaczyna on brzęczeć, dzwonić- na pozostałych obrotach jest ok. Nie wiem czy to kolektor czy tłumik- kata mam wymienionego. Czy to może być oznaka że kolektor się sypie (tak przypuszczam) Może ktoś miał coś podobnego? Z góry dzięki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wleżć pod auto i posłuchać. Ja włazłem i poprosiłem moją 7-letnią córkę żeby przygazowała- zgodziła się :) Oczywiście trochę żartuję chociaż to prawda. W środku to nigdy nie sprecyzujemy żadnych odgłosów. Jeżeli to wydech w jakimkolwiek miejscu to na pewno będzie słychać. Pozdro...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona jest ok :)

 

 

 

U mnie brzęczała osłona termiczna nad katalizatorem. W miejscu gdzie jest przykręcana śrubami przerdzewiała. Wystarczyło lekko przyspawać. Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2007-08-09, 19:54 ]

Zrobilem to samo tylko do pomocy zabrałem brata hehe ;-) rzeczywiście coś lekko brzęczało w tłumiku końcowym- zamówiłem nowy wraz ze środkowym żeby za chwilę nie wymieniać i mam nadzieje, że pomoże!!! jak nie, to nie ma mocnych- walnięty kolektor :-( a ten już trochę kosztuje.... :-/

 

 

Najlepiej wleżć pod auto i posłuchać. Ja włazłem i poprosiłem moją 7-letnią córkę żeby przygazowała- zgodziła się :) Oczywiście trochę żartuję chociaż to prawda. W środku to nigdy nie sprecyzujemy żadnych odgłosów. Jeżeli to wydech w jakimkolwiek miejscu to na pewno będzie słychać. Pozdro...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem podobną sytuację, okazało się, że brzęczało coś w tłumiku za katalizatorem, po odkręceniu go, okazało się, iż w środku oderwały się 2 blaszki, stanowiące ożebrowanie tłumika, po wykonaniu ondoskopu z metrowego kawałka drutu, problem został usunięty <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!