Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane z silnikiem 1,6 8V na LPG


andrzej72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zalogowałem się dzisiaj pierwszy raz. Mam 35 lat i renówkami jeżdżę od 1991 roku. Od 2000 mam megana z 1997r. 1,6 z silnikiem K7M. Od razu wstawiłem w nim instalacje gazową (kolektor dolotowy aluminiowy), prosty układ reduktor-wkładka. Czy ktoś z Państwa ma coś podobnego? Chciałbym się wymienić doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

 

mam scenica z 97 roku silnik 1.6 90KM 8 zaworowy.Chce zalozyc instalacje ale mam obawy o prace silnika,spalanie i wieczne problemy...kichanie,szarpanie itd...Moze cos mi podpowiecie,moze mam zle podejscie do insastalacji...Jak ksztaltuje sie zuzycie paliwa?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ten sam silnik co powyżej tyle że nie scenik - wystarczy dobra instalacja II generacji - w przypadku mojej mam zrobione 7000km spalanie 8,2 jak nie jeżdżę powyżej 110 km /h - średnio jeżdżę 100km/ h - w przypadku szybkiej jazdy obwodnicą Gdańska do 160 km /h spalanie 9,6 l - najniższe zanotowane 7,6 na trasie - nie czuje różnicy gdy jadę na gazie czy na benzynie - jedynie kiedy włączę dodatkowo klimę to samochód jest zauważalnie słabszy np. duża górka - ale jak przycisnę gazu to trzyma prędkość - ale wtedy większe spalanie. Pozdrawiam

 

 

Szarpanie miałem na sekwencji ale było coś z nia nie tak - odkąd mam II generacje nie wiem co to szarpanie oby tak dalej.

 

 

 

moja po założeniu gazu tarpie na 2 biegu?co to może być?

:)

Czy nie masz tak jak jest już prawie koniec gazu w zbiorniku?? Jeśli dobrze zrozumiałem słowo tarpie - u mnie czasem takie jest że na II biegu się zamuli - ostatnie opary gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Pamiętajcie, że czy to na gazie, czy to na PB klima bvardzo obciąża silnik i zabiera troszkę kucyków. Niektórzy twierdzą, że nawet ze 30 sztuk. U mnie także słabnie na klimce, choć mam tych kucy naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nasz Scenic z 1999 r. też ma silnik 1.6 8V i jest to samochodzik, którego naprawde nie opłaca się sprzedawać, bo poprzedni użytkownik (mój tata) naprawdę o niego dbał i jest w stanie idealnym z 90 tyś km. przebiegiem. Z rodzeństwem dostaliśmy go w spadku (po rodzicach) ale niestety spalanie samochodu jest wysokie i chcieliśmy założyć instalacje LPG,aby zaoszczedzić bo samochód jest potrzebny każdego dnia. Proszę o dobrą rade jeżeli chodzi o instalacje LPG do Scenic'a i jak rozmawiać z fachowcem żeby nie zostać "wyrolowanym" i żeby ta instalacja zmniejszyła koszty eksploatacji a nie sprawiała nam kolejnych kłopotów.

Z góry dziekuję za Pomoc!!![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też jeżdżę megane z 1998 z silnikiem 1.6e K7M. Mam w najbliższym czasie zakładać gaz i prawie jestem zdecydowany na BRC Just Junior. Co sądzicie o tej instalacji a może ktoś ma taką i podzieli się doświadczeniami? I czy cena 1700-1850 za tą isntalację ze zbiornikiem w miejsce koła jest warta tej instalacji?

Ostatnio też zauważyłem delikatne szarpanie na wolnych obrotach silnika. Takie jakby raz na jakiś czas gubił gdzieś jedną iskrę. Czy może być to może poźniej powodwać złą pracę na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja megi jeździ w gazie od przeszło 7 lat. Raczej to prosta instalacja, pamiętam że koszt montażu ok 1.5 tys. Działa bez problemu. Spalanie w normie, na trasie przy oszczędnej jeździe potrafi zejść poniżej 7l. Żadnych problemów, spadek mocy jeśli w ogóle jakiś to nieodczuwalny. 8-zaworowe meganki są wręcz stworzone do gazowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!