Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawiewy w Megane II Grandteur 2004r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem auta jak w temacie. Auto posiada manualną klimatyzację, a z opisu wynika, że ma ono doprowadzenie nawiewu na tylną kanapę.

Mam problem ze zlokalizowaniem owych nawiewów na tył, proszę więc o podpowiedź gdzie ich szukać w celu przeczyszczenia.

Inna sprawa, to gdzie szukać i jak wyczyścić albo wymienić filtr kabinowy, przeciwpyłkowy w tym modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawiewów na tylną kanapę to są tylko nawiewy pod przednimi siedzeniami (dmuchają na buty pasażerów z tyłu) (mój pies to uwielbia :) )

 

A odnośnie filtra to jest obszerny temat o jego wymianie w dziale klimatyzacji naszego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie właśnie. Nie jeżdżę z tyłu a ciekawi mnie, czy te nawiewy działają kiedy jest właczony nawiew na pasażerów, czy wtedy gdy właczony jest nawiew na nogi???

 

Może kolegi pies bedzie w temacie oblatany :)

 

Bo ja kiedyś włożyłem tam rękę ale tak jakoś kiepsko wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz słyszę o nawiewach na tylnią szybę.

 

Ale kolega adamo72, nic nie pisał o nawiewach na szybę tylko na kanapę ;-)

 

że ma ono doprowadzenie nawiewu na tylną kanapę.

oraz

Mam problem ze zlokalizowaniem owych nawiewów na tył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i sugestie, jednak niestety nie znalazłem nic pod fotelami kierowcy i pasażera, zamknąłem nawet wszystkie nawiewy na kokpicie, lecz nie czuję nadmuchu na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniami kierowcy i pasażera tak gdzieś w połowie długości siedziska w podłodze powinieneś mieć dziury w wykładzinie podłogowej, w tych dziurach winny być kanały powietrzne (3 i 6 na szkicu) , doprowadzające nawiew od nagrzewnicy, wyciągnąć je można podnosząc wykładzinę pod nogami kierowcy jak i pasażera, te plastikowe kanały są położone w piance tłumiącej pod wykładziną zresztą jak włożycie głowę i lukniecie sobie na to co jest nad nogami kierowcy to będziecie wiedzieć skąd wam na nogi wieje, ta rura dalej idzie w słupek i w podłogę do tyłu.

 

a no i oczywiście by wiało w nogi nawiew musi być na nogi ustawiony, to samo tyczy sie tylnych nawiewów bo to te same rury.

 

8ee8604bfa421eb8m.jpg

kliknij by powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!