Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagłośnienie Megane II Grandteur 1,5 DCI 2004r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem auta jak w temacie.

Nie jestem zadowolony z audio w tym aucie. Radio z CD Pionier gubi fale, szumi. Mam głośniki w kokpicie oraz drzwiach z przodu, na dodatek dźwięk jest mono, podłączenie zamiast lewy i prawy jest wykonane jakby prawy przód i prawy tył.

Proszę o poradę, jak poprawić jakość radia, może coś można poprawić w systemie antenowym, oraz jakie głośniki są przewidziane do tego modelu auta. Wydaje mi się że miejsca na głośniki są w tylnych drzwiach, ale czy gdzieś jeszcze? No i jaka wielkość głośników.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - czy radio zasila Ci wzmacniacz wbudowany w uklad antenowy??

 

po drugie - jak ktoc spapral instalacje to lepiej podjechac do kolegi ktory sie zna lub do jakiejs firmy - niech poprawia

 

na deske wchodza tweetery, w przednie drzwi glosniki 13cm (ale musza byc plytkie!!!), w tylne drzwi 10cm (dostep piekielnie trudny - zostawilem firmowe)

 

najprosciej mozna zrobic tak:

poprawic kabelki, kupic dobry zestaw glosnikow + tweetery, nie montowac zwrotnicy tylko kondensatory na tweetery i odczujesz poprawe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sieci znalażłem instrukcje montażu głośników w pierwszych i w drugich drzwiach (5d HTB, sedan, kombi). Przód w miare prosty, ale tył ... Chyba lepiej zostawić firmowe, pomimo faktu, że są słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem tyły :) koszt za samą wymianę 20 zł teraz napewno wiem ze są 13 a grają naprawde lepiej [nie charczą przy głośniejszym odsłuchu] jak robił to facet przy mnie to nie żałowałem tych paru złotych to naprawdę jest troszkę zabawy a szczególnie trzeba uważać na zaczepy oraz w odpowiedniej kolejności rozbierać [śruby są ukryte pod mięką tapicerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie. Co do zasilania wzmacniacza antenowego, to nie mam pojęcia, ale obawiam się że nie. Radio podczas jazdy po mieście bardzo gubi fale, szumi i trzeszczy. jedynie stacje o bardzo mocnym sygnale grają ok. Sądzę, że w moim modelu w tylnych drzwiach głośników nie ma w ogóle, ciekaw jestem czy są tam doprowadzone przewody? Czy trzeba je dociągnąć zakładając głośniki.

Nie wiem kto montował radyjko, bo kupiłem auto z już założonym, ale instalacja z pewnością jest źle wykonana, gra w mono, regulacja "balance" nic nie zmieniatylko wycisza oba kanały z przodu, zaś "fade" zmienia lewo/prawo. Możecie polecić jakąś fajną firmę od audio we Wrocławiu albo okolicach mojego miasta?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym sprawdzić na innym radyjku czy też gubi fale bo czasami to może być wina radyjka. Jak będzie tak samo to trzeba posprawdzać instalacje podłączenia anteny. Począwszy od wykręcenia anteny i przeczyszczeniu mocowania - gwintu (lubi zaśniedzieć jak nie była odkręcana i wtedy nie ma przejścia) a skończywszy na samej wtyczce do radia.

Dokładnie sprawdzić czy gdzieś masa nie zwiera z "gorącym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam zamiar uzbroic auto w głośniki w drzwiach z tyłu i nie wiem co tam wsadzic zeby było w miare dobrze;)

 

z przodu mam orginalne gwizdki

w drzwiach z przodu mam sony xplod

 

a w drzwi z tyłu co mam wsadzic ? ? ? ?

 

- myślalem nad jakimis jednodrożnymi pionnerami...

- przeszło mi tez przez mysl zamontowanie w drzwi tylne basowych głosników np. http://www.allegro.pl/item326814229_dobry_...w_sprawdz_.html

co o tym wszystkim sądzicie?

[naruszyłeś pkt 6 regulaminu forum nie zastosowałeś opcji :?: , ten temat scalam do tematu w którym jest o tym mowa] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!