Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mało dynamiczny silnik 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z forumowiczów posiada wiadomości lub doświadczenie z tym silnikiem i mógłby powiedzieć jaka może być przyczyna mniejszej dynamiki mojej Meganki Kombi 1.9 DTI. Samochód rozpędza się moim zdaniem zbyt ospale. Osiąga prędkość maksymalną i wkręca sie na obroty , ale zajmuje mu to zbyt wiele czasu. Wszystkie podzespoły tzn.turbina itd działają tak jak trzeba, wszelkie filtry i paski są nowe, a mimo to auto jest mułowate. Paliwo , które wlewam tenkowane też jest na renomowanych stacjach paliw. Silnik jest w stanie idealnym. Proszę o porady, wskazówki lub jakiś namiar na dobry warsztat Renault w Warszawie ( nie autoryzowany serwis), który pomoże rozwikłać mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz że auto jest zamulone. Miałeś wcześniej auto z silnikiem TD ? Skontaktuj się z kimś z Wawy, kto ma podobny silnik i ocenicie na żywo. Bo stwierdzenie, że silnik jest mało dynamiczny nie jest zbyt precyzyjne. Możesz pobawić się w próby pomiaru przyspieszenia 0-100, ale w amatorskich warunkach wynik jest zdecydowanie niedokładny, że nie wspomnę o błędnych wskazaniach licznika. Ja mam dokładnie taki sam silnik i jestem zadowolony z dynamiki. Czy sprawdzałeś numer VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja takze mam meganke z silnikiem 1.9 dTi 98 KM (kombi). Dla mnie dynamika tego samochodu jest zadowalająca, owszem jak siądzie 5 osób i załaduje bagażnik do pełna to wtedy moja renówka nie jest juz tak dynamiczna. Ale nie moge powiedzieć, że jest ospała. Szczerze mówiąc nie wiem co może być przyczyną twoich problemów. Musisz poszukać dobrego mechanika, a takich w tym kraju brakuje, Mi się udało takiego znaleść - ale do gliwic masz daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr B. ja zadam takie dziwne pytanie: czym jeździłeś wcześniej?

Moje dTi miało fabrycznie 80 KM i też wydawało mi się ciut ospałe. Po chipie autu wyrosły skrzydła. Nie jest to co prawda to samo co np 1,9 dCi 130 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!