Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie w okolicach prawego przedniego koła


Rekomendowane odpowiedzi

mi też coś tam stuka! <--- wymieniłem końcówki drążków troche pomogło ale nie do końca

jak się uporam z taśmą poduszki i zrobie przegląd klimatyzacji to jadę do jakiegoś speca od zawieszenia, bo tak mi się wydaje że z tyłu też jakieś stuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jak to możliwe by w prawie nowym aucie zużyła sie poduszka kolumny czy łożysko ? :-? jakis czas temu szukając na ślepo przyczyny stuków kupiłem nowe poduszki i łożyska kolumny a co okazało sie stare były w świetnym stanie.. Ogólnie ze stukaniem sie uporałem, wystarczył lepszy warsztat.. od razu diagnoza lewa koncówka drążka i tuleje, do tego przy okazji od razu wymieniłem gumy stabilizatora koncowe i środkowe (pierwszy raz) cisza jak moczem zasiał. Także jakoś nie dowierzam by powodem stukania w dość młodym aucie były poduszki amorów czy ich łożyska :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje tak ..inaczej silentblocki a końcówki :shock: szczerze to do konca nie wiem, zapewne chodzi o sworzeń wahacza ..mechanik mówił, że to tanie rzeczy. Bo teraz zamiast sam wymyślać co może dolegać megance oddałem po prostu auto do lepszego warsztatu i powiedziałem ot tak "żeby nie pukało" ;-) nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie podłącze się pod wasz temat żeby nie zakładać podobnego, a mianowicie u mnie sytuacia jest odwrotna stukanie w okolicach lewego przedniego koła byłem dzisiaj na przeglądzie technicznym na szarpakach diagnosta nie stwierdził luzów w przednim zawieszeniu, ale po sprawdzeniu amortyzatorów okazało się że lewy tylni ma 52%a prawy 75% przód po 77% , moje pytanie polega na tym czy to stukanie może się przenosić z tylnego amora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gumki stabilizatora wymieniłem jakiś tydzień temu te na końcach, środkowe po oględzinach wydają się dobre pukanie nie ustało. Ostatnio odkryłem coś takiego amianowicie, gdy zaczynam puszczać delikatnie sprzęgło na małym gazie to pukanie właśnie słychać choć nie zawsze, dodam jeszcze że stabilizator na końcach jest trochę wytarty.A czy może to być któraś z poduszek,a może górne mocowanie amora kiedyś pękla mi sprężyna ( zostały wymienione obie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem fiata palio i też podobną sytuację, przy ruszaniu coś tam stukało. Proponowali mi żebym to olał, ale ja szukałem i znalazłem. To nie było ani mocowanie silnika, ani amorek tylko tłumik się opierał o podwozie i przy ruszaniu silnik wiadomo rusza się i drga, po prostu sobie stukał w podłogę a konkretnie w blachę która osłania tłumik od podwozia.

Jeżeli chodzi o wytarty stabilizator. Są różne metody: kupić nowy(strata kasy), wypełnić gume stabilizatora przed włożeniem specjalną masą która po zastygnięciu jest podbna właściwościami do tejże gumki (tańszy sposó:mrgreen: Taki specyfik ja kupiłem w sklepie firmowym stomilu polecam, wspomnę jeszcze że tym czymś mój brat wypełnił poduszki silnika w daihatsu i już rok jeździ i trzymają więc w stabilizatorze wytrzymają na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!