Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mocowanie bagażnika dachowego - Megane hatch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W mojej megance ( hatchback 2000 r) mam rynienki w dachu - zakryte uszczelką. Z uwagi że nie pasuje mi zupełnie przygniatanie uszczelki drzwiowej przez łapki badażnika bazowego mam pytanie :

- czy jest możliwe kupno i montaż ( oryginalnych ? )klocków PCV do zmontowania w w/w rynience - do pewnego zamontowania łapek bagażnika bazowego - takie rozwiązanie było stosowane w megance kombi i scenicu tego samego rocznika.

- czy ktoś z was rozpoznawał taki temat ?

 

Może gra jest nie warta świeczki - wkurza mnie jednak że robią rynienkę , która służy tylko do dekoracji ( wątpliwej) dachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kombi nie ma zadnych klockow PCV (nie do konca wiem o czym mowisz). Mam relingi i 6 miejsc montarzowych na nie na listwach dachowych (po 3 na strone). Z tego co wiem (gdzies na forum jest nawet o tym temat ze zdjeciami - poszukaj) to do HB tez montowalo sie relingi takie same jak do kombi - ale moge sie mylic moze byly rozne wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - odnalazłem ten temat na forum. Z wymiany informacji wynika ,że jeżeli gniazda montażowe w listwie ( tak to się nazywa - przepraszam za ,,klocki PCV") nie zostały zamontowane fabrycznie to pozostaje montaż belek poprzecznych z łapkami do ,haczenia" za rant kanału uszczelki nad drzwiami. Widziałem takie mocowanie u znajomego i niezbyt dobrze wyglądało duże odsunięcie w/w uszczelki od blachy. Wynika to chyba ze zbyt grubej blachy łapki ( belka z ,,niższej" półki)?

 

Może ktoś jednak wykombinował inne rozwiązanie do HB ( oczywiście nie jestem wariatem i nie zamontuję bagażnika na słowo honoru do rynienki).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!