Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

padł imobiliser


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam meganke 96r 1.4e i ogromy problem sprawa wyglada tak rozlaczylem akumulator i po ponownym podlaczeniu auto jest martwe nie moge otworzyc dzwi z pilota ani rozlaczyc immobilisera tak jakby wogole nie reagowal na pilota, wydaje mi sie ze pilot jest dobry bo czerwone swiatelko ktore w nim jest po wcisnieciu zapala sie na ulamek sekundy. Po wlozeniu kluczyka do stacyjki mam zaplon ale czerwona dioda od imobilisera miga caly czas a powinna zgasnac , gdy probuje zapalic rozrusznik kreci ale auto nie zapala. Moze trzeba zaprogramowac jakos kluczyk albo jest jakis inny knyf na rozlaczenie immobilisera jesli ktos moglby mi cos doradzic bardzo bede wdzieczny i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Rozumiem, że kluczyk jest na podczerwień. I naprawdę nie martw się ten typ tak ma, że zapomina jakim językiem ma gadać do immo. Wszystkie kluczyki od Reni na podczerwień potrafią paść.

Należy zprogramować kluczyk i możesz to zrobić samodzielnie. Opis programowania kluczyka zamieściłem na forum Twingo: http://forum. twingo.pl w dziale "CO JUŻ WIEMY". Użyj opcji szukaj i napewno znajdziesz sposób na to ustrojstwo. W Żabach też kluczyki padają. Jeśli Ci się nie uda, to zawsze możesz podjechać do ASO. Mnie kiedyś padły oba od Megi i za programowanie 2 sztuk zapłaciłem 84 zł. Potem były jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Tak pilot jest na podczerwień ale cały figiel polega na tym ze nie mogę immobilisera odblokować i tym samym zapalić auta.

 

[ Dodano: 2007-07-28, 17:01 ]

jeśli ktoś mógłby przesłać jakąś instrukcję jak zaprogramować tego pilota to bardzo proszę [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzasz tak każdą cyfre.

 

Czyli włączasz zapłon wciskasz przycisk i liczysz mrugnięcia diody np.5, puszczasz przycisk na chwile i wciskasz ponownie i liczysz np.4 itd. po 4 cyfrze dioda zgaśnie wtedy możesz odpalić samochód ( wcześniej chyba trzeba wyłączyć zapłon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile udalo mi sie odpalic megi sposob z wpisywaniem kodu zadzialal okazalo sie ze wylacznik bezwladnosciowy (nie wiem jakim cudem) nie zwieral i pompa paliwa byla odcieta natomiast mecze sie jeszcze na tym zeby zaprogramowac pilot na tym forum wyczytałem ze trzeba przytrzymac klawisz od centralnego do momentu zamkniecia i otwarcia sie zamkow a nastepnie celujac w odbiornik podczerwieni przy lusterku pare razy nacisnac i powinny sie zsynchronizowac ale u mnie to nie dziala moze znacie jeszcze jakis inny sposob ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich mekach udało mi sie w koncu zaprogramowac kluczyk zaden ze sposobow o ktorych czytalem na forum nie zadziałał, pasował tylko sposób na sciagniecie blokady wtrysku a na programowanie kluczyka doszedłem metoda prób i błedów oj potrafi mnie czasami zaskoczyc moja megi ale coz wszystko działa jak nalezy (jak narazie) dziekuje za wskazówki Motylowi i GazMajstrowi bardzo były pomocne pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko moze ktos z was wyciagał kiedys wyswietlacz od radia bo umnie odkad kupilem megi nic sie nie wyswietlalo wiec postanowlem zajzec no i okazalo sie ze jedena z wiazek ktora podłaczona jest do wyswietlacza jest nie podłaczona ta druga biegnie do pilota przy kierownicy a ta pierwasza nie mam pojecia rozprułem cała deske rozdzielcza i za chiny ludowe nie moge znalezc miejsca gdzie podpiac tą wtyczke

 

P.S

ten sposób na programowanie wstawie później bo to troche pisania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie wczoraj było podobnie, wyszedlem na chwile (20min) do galerii handlowej xxx, po czym probuje zapalic a ty lipa (rozrusznik ok), wiec zaczalem otwierac /zamykac drzwi centralnym, ale to nic nie dało - nie wiem co mnie skusiło by odłączyć na chwile zasilanie od akumulatora - ale to było rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!