Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radyjko + osprzęt do MEG II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ciężki orzech do zgryzienia. Chcę kupić do mojej MEG radio i osprzęt (głośniki) lecz nie wiem co wybrać. Może ktoś mi coś do radzi cały koszt jaki myślę na to wydać to od 1000 do 1300 zł ale to już max. Myślałem nad radiem Blaupunkt London lub Alpine 9846 RM. A co do głośników to nie mam pojęcia. Może doradzicie mi inne radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej, to wyjdzie jak kupisz JVC już od 500zł jest coś sensownego, już za około 450zł można kupić znany i ceniony model SH909R, oczywiście używany. Za 530zł masz fabrycznie nowy model 731. Ewentualnie coś z blaupunkta, choć nie mam przekonania. Co do Alpine to nie mam doświadczenia. Ja zainwestowałem w Pioneera 6900IB i jestem zadowolny, bardzo dużo możliwości konfiguracji dźwięku i wyświetlacz graficzny.

Głośniki na przód to obowiązkowo 16,5cm to bardzo dużo daje, szybki bas to podstawa. Co do marki co najlepiej jak posłuchasz i sam wybierzesz, dobrze jeśli w zestawie będzie zwrotnica. Jeśli lubisz bas, to pomyśl o subwooferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRZYCHU fakt było by miło z subwooferem ale wątpie abym w takim wypadku zmieścił się w założonej kwocie. JVC radio jakoś nie jestem przekonany jutro rano jadę do Car Max Audio u nas w Bydgoszczy w sobote napiszę co mi zaproponowali i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do megi II wejda ci głośniki o średnicy 13cm po lekkiej przeróbce boczków (nozyk wystarczy), oryginalne głosniki maja strasznie mały magnes. Ja kupiłem zestaw Clariona 2 w drzwi + tweetey za 300zł nie pamiętam co to zmodele ale grają bosko :) Tył tez clarion 250zł

 

Radio PIONEER DEH-2900MPB 299zł - poświetlanie bursztynowe (idealne z podś. deski)

Wzmacniacz Titan 1000W dwukanałowy 450zł

Głośnik TS-W305C 30cm - 380zł

Tuba basowa z giełdy 80zł - w planach skrzynia

KONDENSATOR DIETZ CHROME allegro (sprowadzony niemczech) 160zł - w polsce 250zł najtaniej

kable 220zł

podłączenie obsługi pilota do kierownicy www.piloty.pl -140zł wszystko działa (wiecej opcji)

konektoeki - 20zł

podłączenie własne - 0zł

 

całkowity koszt car audio 2299zł +/- 5%

Zmiana głośników oryginalnych na inne przy standardowym radiu - bezsensu !

w niedalekiej przyszłości 2 elipsy na tylnią półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przerabiałem tylko dołożyłem subwoofer aktywny. Zamontowany pod fotelem, gra ok ale na wypadanie szyb nie wystarczy, mnie to nie interesuje a i na starość słuch się przyda. A z bagażnika można korzystać bez przeszkód.

PIONEER TS-WX11A. dla zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wsadziłem Alpine 9881R (kolor podświetlenia się zgadza z resztą żaróweczek w aucie), głośniki przednie i tweetery też Alpine (zestaw głośników kupiłem w MediaMarkt). Jeśli chodzi o głośniki w drzwiach to trzeba było podciąć troszkę plastik - ale to było łatwe. Teraz jeszcze tylko domontuję zwrotnice, wybiorę jakiś sensowny wzmacniacz dwukanałowy, dołożę głośnik basowy do bagażnika i heja ... bo powiedzmy sobie szczerze - prawa fizyki są niezmienne - ze średnicy 13cm nie wyciągnie się basów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - co prawda jest to mozliwe ale:

- musialbym kupic wyzszy model Alpine'a z takimi fajnymi 'kolorowymi logo' na pudełku

- musialbym doplacic okolo 450 pln za zrobienie na zamowienie konwertera + paliwo aby pojechac najpierw do firmy (bo Renault kilka razy zmienialo standard i najpierw trzeba by sprawdzic co i jak trzeba zrobic)

 

Ogolnie - wywalilbym w bloto jakies dodatkowe 850 pln ... przestawienie sie na galke zajelo mi .... tydzien ... :)

 

Dzis spedzilem pol dnia w Pro-Audio (Tychy) - panowie poprawili mi to co sam spapralem (tweetery) oraz zamontowali mi glosniczek FOCAL 25 A1 w skrzyni i zasilili przy uzyciu HELIX DARK BLUE 2 '07 ... :)

 

zalezy co kto lubi ale ... nareszcie mam to co chcialem. Ogolnie zamknalem sie w 3k pln za cale audio. Bas mam mocno przykrecony bo nie zalezalo mi na organizowaniu festynu, lecz na tym aby dobrze, dynamicznie, krotko i bez charczenia gralo ...

 

Jak ktos jest z Katowic to zawsze moge sie spotkac i pokazac co mozna w prosty (aczkolwiek kosztowny) sposob wyciagnac z Megii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie mnie nie stać na taki wydatek dorabiam teraz przez wakacje w każdy możliwy sposób dam radę na radio odłożyć tyle comówiłem.

 

Przepraszam z góry ale nie dałem rady się wyrobić i nie podjechałem do Car Audio. Podjadę jak wróce z wakacji (należą mi się a jak !!) czyli 13. VIII. Takie pytanie aby to wszystko samemu zamontować w Meg trzeba być jakoś wybitnie uzdolnionym czy wystarczy tak jak ja wiedzieć o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki wymienisz sam - w drzwiach trzeba troszke podciac plastiku, obciac kostki i zalutowac konektorki. przy tweeterach tez tniemy kostki i lutujemy (kup kondensatory). Ramke do radia aby nie bylo tej paskudnej szczeliny kupisz na Allegro.

 

Ale subwoofer'a to juz sam bym nie podlaczal ... kolega robil sam i nie wyglada to zbyt 'elegancko' :)

 

[ Dodano: 2007-08-03, 14:05 ]

ale tak wracajac do poczatku - Alpine 9881R (kolor podswietlenia bursztyn) - 800 pln

zestaw glosnikow Alpine z tweeterami - ok 330 pln

kondensatory, zlaczki etc. maks 50 pln

 

zamkniesz sie w 1200 pln a uwierz mi ze efekt bedzie zadawalajacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddi 13 wracam i będę powoli robił zaopatrzenie do samochodu tak aby we wrześniu cieszyć się z dobrego dźwięku w Meg. A zestaw mógłbyś podać konkretny model tak abym wiedział i miał porównanie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i glosniki wybralem sam .... Subwoofer i wzmacniacz wzialem taki jak mi doradzono ... chociaz w odczuciu tych Panów z firmy to raczej mocno dolna polka ... no ale jak ktos za pozadny uwaza dopiero wzmacniacz z przedwzmacniaczem na lampach no to coz .... :)

 

JAHU:

nie ma sprawy - napisz do mnie na priv'a ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry za przestuj w temacie ale było trzeba ciężko pracować. Chciałbym spytać się o radę ponieważ po ciężkich dniach pełnych analis zaciskania pasa :) w poniedziałek (narazie) kupuje radio i zastanawiam się nad konkretnymi modelami Clatronic CDV990 (kompletnie nie znam tej firmy o ile wiem to robi tostery), Alpine CDE-9881R, Clarion DB378RMP. No i to by było na tyle, Osobiście skłaniam się do Alpine ale zefascynował mnie Clatronic, no i teraz nie wiem co począć.

 

 

Mam pytanie do tych co wyjmowali radio standardowe z Meg II jak to zrobić by nie uszkodzić (porysować) radia jak i konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!