Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrzad Megane I 1.4RT 96r. Kiedy wymienic?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryka podaje, że co 120 - ja wymieniłem jak kupowałem auto to miałem 112 tys.

Osobiście zalecam (po konsultacji z mechanikami ) tak przy 90-100 tys.

Trza też wymienić napinacz oraz w moim przypadku jako drugi napinacz pompę cieczy chłodzącej. Nie wiem jak w twoim silniku jest ale chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 kkm lub 5 lat, jednak w zależności od eksploatacji (jazda miejska, częste zapalanie, itp) zaleca się wymianę częściej. Również po zakupie używanego auta jeśli nie jesteś pewny na 100% co było w nim robione to polecam wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktos moze co ile nalezy wymienic rozrzad w tym modelu? W instrukcji takich rzeczy nie moge znalezc a jest to dosc istotne..

 

Pozdrawiam

Jak przebieg zbliża się do 100.000 to lepiej zmienić, zwłaszcza jak się nie ma 100% pewności kiedy poprzedni właściciel to zrobił. Koszt w sumie bardzo niewielki a sprawa z głowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście Koledzy bardzo odważni.

Rozrząd to nie tylko pasek. To jeszcze rolka napinająca i pompa wodna.

Kiedyś uwierzyłem w te zapewnienia producenta , żeby wymienic co 120 tyś km. i pasek wytrzymał. Nie wytrzymała tylko rolka napinacza i po 95 tys rozleciała sie. Z pewnoscią wiecie co sie stalo i ile to kosztuje. Od tamtej pory wymieniam rozrzad co 60-70 tys km i co druga wymiana dotyczy rowniez pompy wody. Mam pewność i tzw świety spokój. Ale ponoć do odważnych swiat należy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mówi co innego. W swoim meganie rozrząd wymieniłem przy 80tys, a potem sugerują wymieniać co 60 tys, ale....znajomy mechanik twierdzi że lepiej o 10 tys wcześniej.

Poniżej jest link gdzie można sobie poczytać co kiedy należy zrobić.

 

http://www.renault.com.pl/RenaultSITe/cust...adow/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś cos takiego zasugerował :mrgreen: hi hi.

Każdy ma na ten temat jakąś teorię wziętą nie wiadomo z czego. Producent zaleca tak a nie inaczej, ale trzeba brać też poprawkę jak auto jest użytkowane, co innego jazda płynna na trasie, a co innego ciągłe ruszeanie w korku. No ale po to jest forum np takie jak to żeby wymieniać się zdaniami. Zawsze warto posłuchać co inni mają do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak forum jest po to, aby udzielać rad praktycznych. Teorie każdy może sobie wyczytać. A praktyka, wynikająca z wieloletnich doświadczen, jednoznacznie mówi, że rozrząd napędzany paskiem nalezy wymienic co 60-70 tyś km, lub co 5 lat. Wtedy zachowujemy prawie 100% bezpieczeństwa. Razem z paskiem OBOWIĄZKOWO należy wymienić również napinacz nawet jezeli pozornie wydaje nam sie, że jest dobry. No i jeszcze pompa wodna...Ja stosuje zasadę, że wymieniam ją co drugą wymianę paska i rolki. Koszt całości to jakieś 500,- zł /razem z pompą/ a komfort swiadomości, że nic sie nie stanie wielki. Jakoś do tej pory nie zawiodłem sie na tym, czego i Kolegom życzę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja stosuje zasadę, że wymieniam ją co drugą wymianę paska i rolki. Koszt całości to jakieś 500,- zł /razem z pompą/ a komfort swiadomości, że nic sie nie stanie wielki. Jakoś do tej pory nie zawiodłem sie na tym, czego i Kolegom życzę. :mrgreen:

I racja, co 60 tys. pasek i napinacz, co druga wymiana dodatkowo pompa wodna (moja przy 120.000km jeszcze trzymała ale w środku była już bardzo zużyta). Warto też przy okazji wymiany rozrządu przyjrzeć się uszczelniaczom wałka rozrządu (silnik 1.4 8V ma dwa różne, koszt około 20zł / sztuka), po przebiegu ok. 120.000 na bank będą podciekać olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja stosuje zasadę, że wymieniam ją co drugą wymianę paska i rolki. Koszt całości to jakieś 500,- zł /razem z pompą/ a komfort swiadomości, że nic sie nie stanie wielki. Jakoś do tej pory nie zawiodłem sie na tym, czego i Kolegom życzę. :mrgreen:

I racja, co 60 tys. pasek i napinacz, co druga wymiana dodatkowo pompa wodna (moja przy 120.000km jeszcze trzymała ale w środku była już bardzo zużyta). Warto też przy okazji wymiany rozrządu przyjrzeć się uszczelniaczom wałka rozrządu (silnik 1.4 8V ma dwa różne, koszt około 20zł / sztuka), po przebiegu ok. 120.000 na bank będą podciekać olejem.

 

Swiete słowa....o tym uszczelniaczu całkiem zapomniałem, a rzecz ważna. Zapryskany olejem pasek wytrzymuje o wiele, wiele krócej!!!

O tym, że należy stosowac czesci tylko wysokiej jakości to chyba wszyscy wiedzą. Nie serwisowe, bo drogie jak cholera, ale dobrych firm. Np pasek rozrządu firmy Geatze jest taki sam jak serwisowy, tylko nie ma znaczka Renault i kosztuje mniej niz 100, zł. Nie stosujcie TANICH ZAMIENNIKÓW nieznanych firm lub tzw "rzemieslniczych", albo regenerowanych. O używanych nawet nie wspominam!!! . Pasek rozrządu może byc założony tylko raz. Wszelkie uszczelki też. Chytry zawsze dwa razy płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć ile kosztuje wymian rozrządu w opcji full w ASO - sama robocizna i poza nim części to pewnie będzie 500-600zł kosztować.

Pytam bo w przyszłym roku najprawdopodobniej czeka mnie taka wymiana no i trzeba się

będzie do niej przygotować, a przede wszystkim znaleźć dobry i sprawdzony warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!