Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

utrata moccy w 1.4 16v


rocky102

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jaka moze byc przyczyna utraty pewnej czesci mocy(okolo jakby 30 %mniej.) i elastycznosci w silniku 1.4 16v megane coupe 1999r.???

od pewnego czasu autko mi jedzi jakby wlasanie mialo malo mocy.raz na jakis czas jest ok.moc powraca.autko smiga ladnie.jest elastczne.

wszystkie filtry wymienilem.swiece i cewki tez sa ok.

na wolnych obrotach autko chodzi ok.tzn.obroty faluja ale bardzo nie znacznie w granicach 750 +-50.

nie jest to tez spowodowane jakoscia benzyny poniewaz na tej samej autko chodzi roznie.

nie wiem czego juz szukac.

ma ktas moze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam.

jaka moze byc przyczyna utraty pewnej czesci mocy(okolo jakby 30 %mniej.) i elastycznosci w silniku 1.4 16v megane coupe 1999r.???

od pewnego czasu autko mi jedzi jakby wlasanie mialo malo mocy.raz na jakis czas jest ok.moc powraca.autko smiga ladnie.jest elastczne.

wszystkie filtry wymienilem.swiece i cewki tez sa ok.

na wolnych obrotach autko chodzi ok.tzn.obroty faluja ale bardzo nie znacznie w granicach 750 +-50.

nie jest to tez spowodowane jakoscia benzyny poniewaz na tej samej autko chodzi roznie.

nie wiem czego juz szukac.

ma ktas moze jakies sugestie?

u mnie też było tak samo ustawili mi zawory oraz wtrysk i teraz autko śmiga ,cały koszt tego zabiegu to 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz całą przepustnicę- jak wymontujesz to można ją wykąpać w nafcie, ale są też specjalne środki do czyszczenia przepustnic. Jest z tym trochę pracy, ale już chyba kiedyś to opisałem.

Co do świec to ja niestety z NGK zrezygnowałem, padły po wymianie bardzo szybko- więc proponuję ich weryfikacje. Cewki też mam Denso, ale odkąd przeszedłem na świece (tanie i dobre) to samochód w końcu odżył. Zobacz taki temat o świecach tam napisałem co mój silnik najlepiej akceptuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to wyczyszczenie przepustnicy cos ci dalo?

rozmawialem z moim mechanikiem i on mowil ze robi sie cos takiego jak adaptacje przepustnicy.

tez myslalem zeby te swiece jednak wymienic na CHAMPION RC87YCL.

i chyba tak zrobie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to wyczyszczenie przepustnicy cos ci dalo?
tak szczerze to nie wiem, bo ja zdemontowałem cały dolot i go przeczyściłem. Silnik odżył, ale czy w tym pomogło same czyszczenie przepustnicy to nie jestem w stanie określić.

A ze świecami to spróbuj- majątku nie kosztują. Jak zdemontujesz cewki to przeczyść ich gumowe kapturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!