Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DŁUGIE ODPALANIE SCENIC 1,6 8V


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem, że gdy silnik jest zimny (np. rano) silnik długo kręci zanim odpali ok. 3-5 sekund. Akumulator jes nowy więc prad jest. Pompka podaje paliwo bo słuszę .

Odpalam dopiero gdy zgaśnie na desce kontrolka od airbag-u- więc może za długo czekam??

Nieraz odpala odrazu nie koniecznie musi być rozgrzany silnik.

Może ktoś miał podobne objawy i zechce się z nimi podzielić.

Mam jeszcze pytanko czy wentylator od chłodnicy powinien wyłaczać się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki czy powinien jeszce pochodzić, bo przeważnie w innych autach jest tak że chodzi nawet po wyjęciu kluczyka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tyle czekam, az agasnie wszystko pomaranczowe i czerwone na desce.

Krece az zgasnie kontrolka akumulatora (potem sama po 1s gasnie od oleju) ale od paru dni - nie wiem czy zle krece - to jak zalaczam silnik to on tak ledwo, ledwo i nie wie czy ma zgasnac czy nie, to wylaczam i dluzej trzymam przekrecony kluczyk az zgasna obie kontrolki (oleju i aku). Nie wiem czy to jest prawidlowy (a jezeli nie to jaki?) sposob odpalenia megi, mi moj zawsze sie sprawdzal ale ostatnio na 15 odpalen 3 musialem powtarzac. U mnie odpalenie z zegarkiem w rece trwa jakies 3.5s.

 

PS: podpinam sie pod temat bo tez mam 1.6 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przez to kiedyś przechodziłem. Zaprowadziłem auto do mechanka i stwierdził że to przez czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zawiesił się i cały czas wskazywał wysoką temperaturę. Troche mnie to zdziwiło, ale po wymianie zapala już normalnie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie: RAF77 i SoundWave zadziałali coś więcej w tym temacie ?

 

Ja również mam podobny problem:

Już przez to kiedyś przechodziłem. Zaprowadziłem auto do mechanika i stwierdził że to przez czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zawiesił się i cały czas wskazywał wysoką temperaturę. Trochę mnie to zdziwiło, ale po wymianie zapala już normalnie :)

 

Ewentualnie można się dowiedzieć jakie są koszta takiej wymiany czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy Panowie: RAF77 i SoundWave zadziałali coś więcej w tym temacie ?

 

Jak narazie jeżdżę tak dalej bo zdarza sie to może z 2 razy na tydzień, więc nie ma co panikować :))

 

Bardziej interesuje mnie sprawa wentylatora tzn.czy wentylator od chłodnicy powinien wyłaczać się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki czy powinien jeszce pochodzić, bo przeważnie w innych autach jest tak że chodzi nawet po wyjęciu kluczyka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!