Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pytanie o klimę help hilfe pomocy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam klimatyzację manualną i zastanawia mnie jedna rzecz. Nawiew od strony pasażera dmucha jak bozia przykazała zimnym powietrzem, natomiast od strony kierowcy powietrze ma wyraźnie wyższą temperaturę. Zwłaszcza odczuwam to teraz w trakcie upałów... Zastanawiam się czy przyczyną może być zapchany filtr kabinowy albo po prostu ubytek chłodziwa z klimy... bo w końcu od strony pasażera jest ok... pytam, bo z fotela pasażera trochę niewygodnie się prowadzi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Angole mają fajerę z prawej i jeżdżą :-D

Parownik klimy jest jeden i teoretycznie wszędzie będziesz miał taką samą tem w kratce.

Jeśli jest inaczej sprawdź filtr przeciwpyłkowy. Albo go wymień albo w najgorszym przypadku wytrzep.

Możesz też sprawdzić jak wieje po wyjęciu filtra. Wtedy będziesz wiedział cos więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale drobna dygresja chłopaki: jestem SAMICZKĄ więc "miała" i " wiedziała" :-D

 

A filtr po prostu wymienię, bo i tak co jakiś czas to trzeba robić, więc będzie już z głowy :)

 

[ Dodano: 2007-07-19, 13:22 ]

no i się wyjaśniło :))) pan podczas uzupełniania klimy poinstruował mnie, że to normalne, że zawsze nawiewy od strony kierowcy są słabsze (ok. 2 stopnie), bo są najdalej od parownika i ot cała filozofia. Po uzupełnieniu gazu i wymianie filtra (w którym była cała kolekcja liści dostępnych na terenie Śląska) włączenie klimy powoduje, że szron mi się osadza na fotelach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!