Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słowacja


maz8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mamy wakacje i zaczynają się wyjazdy. W tym roku jadę Meganką na Węgry. Jak tam się poruszać w miarę wiem. Ale bede przejeżdżał przez Słowacje i ostatnio się dowiedziałem że płatne są tam nie tylko autostrady niektóre normalne drogi podobno też.

Więc teraz mam problem skąd mam wiedzieć która droga jest płatna a która nie ?

Istnieje może jakaś mapka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Ostatnio byłem na Słowacji jakieś 2 tyg. temu.

Autostrady są płatne i tylko autostrady. Powinieneś sobie kupić albo na granicy albo na dowolnej stacji winietkę. Na auto do 3,5 tony "tyżdniowa" - 7 dniowa kosztuje 150 koron. Naklej ją na szybę, a papier spod naklejki zachowaj ale wcześniej wpisz na niej z tyłu numer samochodu. Ichnia policja bardzo tego pilnuje.

Poza tym.

Nie musisz jeździć na światłach. Tam tego nie wymagają, chyba, że jedziesz przez Czechy, to tam obowiązkowo jak u nas.

Musisz mieć kamizelkę, ale nie w bagażniku lecz w kabinie, bo "kamizelkę masz używać, a nie tylko wozić". Musisz mieć też apteczkę oraz - o dziwo - linkę holowniczą w dowolnej postaci. Bez tego natychmiast sadzą mandaty.

Jadąc przez Słowację ustal sobie dokładnie trasę i jadąc tam szukaj znaków drogowych. Oznakowanie mają wręcz fatalne. Sam nadziałem się bez winiety na autostradę koło Żyliny. Nigdzie nie było napisane, że zara będzie autostrada, a tu ciach. Oczywiście chciałem jechać w innym kierunku, ale znaki nagle zniknęły i wjechałem na autobanę. Na szczęście miśków nie było. Uważaj na przekroczenie prędkości, bo dużo miśków jeździ w cywilnych autach. Jeśli masz CB to Polaka znajdziesz na 28 kanale.

To chyba wszystko :-D

Szerokości i przyjemnych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie rady !!

Jednak znalazłem coś takigo w internecie:

 

"Oprócz odcinków autostrad płatne są drogi szybkiego ruchu:

Opłaty za korzystanie z autostrad i wybranych dróg szybkiego ruchu:...."

 

i w przewodniku znalazłem coś takiego:

 

na Słowacji jest wymog posiadania winiet na autostrady i drogi ekspresowe dodano jeszcze " i drogach I kategori"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

No może. Jedhałem tylko autostradami. A czy oni mają wogóle inne drogi?? :-D

Swoją drogą to 150 koron to tak naprawdę kilka groszy, więc czy warto nie kupować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!