Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przeprogramowanie komputera - nowy "fir


Rekomendowane odpowiedzi

Megane '99 1,6 automat + teoretycznie klimatyzacja.

Kupiłem samochód z Belgii, sprawny ale z nie działająca klimatyzacją. Czynnik chłodzący napełniony, zwarcie na krótko silnika klimatyzacji uruchamia ją i wszystko działa.

Niestety komputer nie ma opcji sterowania klima, :cry: byłem z tym u 3 specjalistów od elektroniki samochodowej i żaden nic nie pomógl.

Jest jedna diagnoza:komputer pochodzi od identycznego samochodu, ale bez klimatyzacji. Rada: wgrać do komputera oprogramowanie od wersji z automatem i klima.

Czy ktoś wie gdzie można to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to nie takie proste po spaleniu kompa u mnie miałem podobny przypadek że klima nie działała bo sterowanie było z kompa popatrzcie na mój post z innego tematu gdzie fotki załączyłem trzeba było wylutowywać kość sterowania klimą ze starego kompa i dołanczać ją do nowego.. troche roboty było z tym

 

zerknijcie tutaj na fotki: http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomysł DrNo wygląda superowo, ale jak mogę być pewny że mój ECU ma scalak odpowiedzialny za klimę? Być może poprzedni własciciel kombinując wpiął ECU od wersji bez klimy.

Wlutowanie układu sterujacego klimatyzacją do komputera brzmi dość groźnie - jak się lutowniczemu ręka omsknie to może być po komputerze.... :shock:

Więc poradzcie jak sprawdzić czy mój ECU jest do mojej megi, ew. czy ma w środku scalak do obsługi klimki.

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak sprawdzić czy mój ECU jest do mojej megi, ew. czy ma w środku scalak do obsługi klimki.

 

podjechac gdzies gdziemoga organoleptycznie porownac Twoje ECU z takim z auta wyposazonego w ten sam silnik i klime. przy okazji: po wgraniu programu albo klima pojdzie i bedzie cacy albo nie pojdzie lub komp nie ruszy na tym programie - nie ma chip'a lub ECU jest w innej wersji. wersje ECU da sie odczytac albo z naklejki albo z plytki drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek samochód będzie w ASO, niestety nie ja nim pojadę tylko mama-bo to jej megi. A ja w pra...

Mam nadzieję że chłopcy w ASO skumają jak sobie z tym poradzić-mama jest po 70-ce :shock: i może im dobrze nie wytłumaczyć.

Dobrze byłoby gdyby tylko wystarczył update programu ECU-już nie mam nerwów na szukanie dobrego fachowca do naprawy klimy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku gości od elektroniki wpinało sie już w ECU i nie znalzało w sofcie obsługi klimy. Stąd diagnoza że ECU nie jest od tego modelu i nie ma takiej obsługi zaimplementowanej.

Myslę że ASO bedzie w stanie potwierdzic diagnoze o ECU pochodzącym od innego modelu, lub ustalić co jest problemem.

jak już wspomniałem, spięcie nakrótko klimy uruchamia ją i działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niemasz problemów ze zbyt wysokimi obrotami, bo u mnie mechanik mimo kombinacji i łoczenia starego kompa z nowym stwierdził że zbyt wysokie obroty są spowodowane złym komputerem no i będzie szukał kolejnego... zbyt żadką wersje renault megane kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem w końcu w serwisie Renault i niestety klapa. elektryk zwijał sie, starał i wydzwaniał bóg wie gdzie, ale ni enaprawił klimatyzacji.

Powiedział mi że w Gdańsku jest "pracownia" która zajmuje się takimi trudnymi rzeczami jak przeprogramowanie komputera i trezba tam go włąsnie wysłać. Oni tylko sa w stanie wgrać własciwy firmware do mojego komputera.

Ma to kosztować max. 450 netto + przesyłka, no i chyba trzeba sie na to zdecydować... Wiąże się to z tygodniowym staniem autka w serwisie; a co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!