Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z el.szyba kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako ze tydzień temu stalem sie właścicielem Megane uznalem ze trzeba sie zapisac ;-)

 

Autko rocznik 1996 wersja 1,6 RT

 

to tyle tytułwm wstępu...

 

 

Mimo, że mam to autko dopiero tydzień już pojawił się 1 problem z elektryczną szybą kierowcy, która CZASAMI nie chce się otworzyć. Po odpaleniu auta i przejechaniu 100m znowu dziła.

 

W chwili gdy nie chce się otworzyć wciśniecie przycisku skutkuje "kliknieciem" z okolic bezpieczników. A właściwie z za bezpieczników...

 

byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęstrze przyczyny tego kłopotu to styki przycisków otwierania szyb. wymontuj przycisk, rozbierz go na części tylko uważaj na sprężyniki co są w środku, i zobacz czy niepoodginaly sie blaszki sprawdz czy wszystko dociska i czy niema zwarcia!!! bo to na to wygląda. Jeśli wszysto jest ok zamień przyciski lewe okno z prawym i bedziesz mial pewność ze przycisk jest ok. 2 sprawa to: czy ma alarm z domykanie okien po zalączeniu, jeśli tak to może być wina przekaźnika autoalarmu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

A ja dziś nabawiłem się pierwszego problemu z elektryką w Megane :?:

Nie działa mi podnoszenie szyby od strony pasażera moim przyciskiem, by ją podnieść, musze użyć jego przycisku. Natomiast opuszczanie działa. Jak będzie chwila, tez będe musiał tam zajrzeć.

Jak padł silniczek, łatwo idzie to dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten po mojej stronie tez opuszcza, tylko nie podnosi.

W jakiś prosty sposób idzie się dostać do wnętrza przycisku, czy też pół drzwi rozbierać? Chyba, że jest coś o tym w instrukcji, coś tam w PC mam i chyba nawet było troszke o elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz rozebrać przełącznik, da sie to zrobić i spróbować go poczyścić, ale trzeba by jeszcze oczyścić wszystkie złączki, łączenie z tą na silniczku. Jednocześnie oglądnąć przewody czy gdzieś nie ma uszkodzenia, czasami sie zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo, lepiej odkręcić całą kieszeń dolną, miałem identyczną awarię w megance tam czyszczenie nie pomogło, ale w sceniku jak mi się zbuntowała szyba to wyczyściłem i do dziś gra, przy zakupie musisz zwrócić uwagę na oznaczenia cyfrowe na przełącznikach bo, nie jest to obojętne jaki tam włożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać moja Megi ma humory, bo dziś rano chodziło wsio jak należy .... :?:

Problem się pojawił wczoraj, jak na 20 min zostawiłem uchyloną szybe na 2 cm (auto zamknięte było).

Dziś chyba doszło do siebie ... :?: Jak problem się pojawi ponownie, zabiore się za czyszczenie, póki co na półke spraw "załatwionych".

 

Tak więc zgodnie z sugestią, zamykam. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!