Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Dialogys i Peugeot EPC - wyszukiwanie i obsługa prog


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam dwa programiki, Renault Dialogys 2006 (chyba 2006... w każdym bądź razie jedna z nowszych wersji po polsku) i Peugeot EPC (wersja z 2002r.).

 

Potrzebne mi są one do identyfikacji części, w kilku różnych sposobach:

- wychodząc od numeru karoserii samochodu

- wychodząc od numeru katalogowego części

- wychodząc od danych technicznych pojazdu (data prod., silnik, wersja itp...)

 

Chciałbym podając takie dane uzyskać komplet informacji o samochodzie (np. jakie tam szły silniki, typ skrzyni biegów, numery fabryczne, zamienniki).

 

Jak można uzyskać takie dane w Dialogysie a jak w Peugeot EPC?

 

 

W Dialogys Renault, istnieje co prawda wyszukiwanie "Lokalizowanie numeru..." ale tam dowiedzieć się mogę tylko do jakiego samochodu pasuje dana część.

Szukając po numerze części w PR mogę się dowiedzieć ponadto cenę konkretnej części o danym numerze katalogowym, ale znów tutaj nie wiem do czego ona pasuje, jedynie mam cenę - żadnych dokładnych informacji o pojazdach (np. skrzynie biegów do których pasują półosie itp...).

 

Poza tym BARDZO DUŻO numerów fabrycznych które spisuję z konkretnych części nie ma w bazie danych Dialogysa - co może być tego przyczyną ?

 

 

Jeśli chodzi o Peugeot EPC, to już kompletnie nie wiem jak tam wyszukiwać części.

Sprawdzałem na emblematach i wpisując numer fabryczny np. emblematu do 306 ( >9628645577< ) nic nie wyskakuje tak jakby nie było takiej części.

 

 

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi programami, albo chociaż instrukcje obsługi (może być po angielsku nawet) ?

 

Pozdrawiam serdecznie

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dialogysa, gadalem raz z kolesiem w ASo na sklepie i sam sie zwierzyl, ze co nowa wersja to z nadzieja caly personel szuka opcji "wpisz numer, a wyskoczy rysunek, gdzie jaki i do czego" niestety jak na razie dialogys zapewnie tylko mozliwosc: "podajesz dane tech auta, to ja Ci podam numery czesci... i to nie wszystkie :-D"... porazka, ale tak czy siak sie przydaje. czasem tez jest problem tej natury, ze w dialogysie nie ma numeru czesci, bo ta jest w komplecie z czyms innym i jest podany tylko numer kompletu... PO-RAZ-KA! ludzie w ASo tez na to narzekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post.

 

Mam pytanko odnośnie tego programu do Reni cze macie go w wersji polskiej albo angielskiej? Bo ja ostatnio ściągnąłem właśnie wersję DIALOGYS 2006 ponoć po polsku i nie działają mi zakładki MR i NT ,prosi sie o płytkę nr 2 jak ją włożę jest tak samo. i w katalogach jest tylko wersja hiszpańska. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Potwierdzam ten problem o którym pisze BYK_83. Po wpisaniu podstawowych danych dot. pojazdu: model, typ pojazdu, typ silnika chcąc kliknąć na przycisk MR czyli Podręcznik napraw, program "wyrzuca" okno "Proszę wprowadzić płytę CD "Dialogys 2" do dostępnego napędu"

Więc wrzucam mu płytę nr 2 i NIC.

To samo dzieje sie z przyciskiem NT czyli noty techniczne

 

Instalowałem oba przypadki, czyli 1. Wersja gdzie wszystkie pliki są instalowane na dysku i 2. Gdzie tylko część plików jest instalowana na dysku, reszta pozostaje na płytach CD.

 

Efekt, TEN SAM. :evil:

 

Czy ktoś ma sposób aby ten problem rozwiązać. Może potrzebne są jakieś zmiany we wpisach gdzie zainstalowany jest program itp.

 

Dzięki za odpowiedzi.... :)[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
cięcie

witam :mrgreen:

kolego a masz jakis namiar na sprawdzona wersje?

Pozdrawiam <M>

Wróć do Regulaminu, który pominąłeś przy rejestracji na forum. Przeczytaj o cytowaniu i wymogach przy pisaniu postów. :-D - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!