Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MII / SII] automatycznie skladane lusterka


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

NO! wreszcie tego dokonalem :-D mam automatycznie skladane lusterka! :)

 

Jak? dosc prosto :) Najpierw dwa przekazniki przelacznikowe na 12V i taka tez cewka (moje byly okolo 390Ohm):

lusterka_001_s.jpg lusterka_002_s.jpg

 

Uzbroilem sie w zestaw "maly lutownik", zrobilem schemat i dokonalem dziela:

lusterka_003_s.jpg lusterka_004_s.jpg lusterka_005_s.jpg lusterka_006_s.jpg lusterka_007_s.jpg

 

Nie chcialem tworzyc skomplikowanej elektroniki, wykorzystalem dzialanie "hands-free" i zasymulowalem moje wlasnie dzialanie na pokretlo przy wysiadaniu i wsiadaniu do auta. dzieki takiemu rozwiazaniu zachowalem mozliwosc recznego steerowania. do zrobienia zostalo mi tylko obejscie przekaznikow, np na serwwis zeby kolesiom lustra ciagle nie machaly ;P ale to jest jeden przelacznik.

 

W nastepnej kolejnosci rozebralem pol wnetrza :) dostalem sie do kabli zapalniczki, przeciagnalem JEDEN kabel (masa jest w drzwiach) przez KOSTKE W DRZWIACH! :) da sie, sa dziurki, jednak trzeba ja wykrecic ze slupka, zeby dziure lekko powiekszyc. we wtyczce (od strony drzwi) jedyne co to wyciagnac glosnik i sciagnac kilometry tasmy izolacyjnej z peszla wchodzacego do gumowego weza. potem trzeba pamietac o PONOWNYM ZAIZOLOWANIU TEGO PESZLA, bo tam standardowo pada deszcz!!!

lusterka_008_s.jpg lusterka_009_s.jpg lusterka_010_s.jpg lusterka_011_s.jpg

 

Ostateczne zostalo tylko pociac trzy kable (dwa wychodzace z kostki juz na motorki lusterek oraz stala mase)

lusterka_012_s.jpg lusterka_013_s.jpg

 

... i dziala :)

 

ponizej, dla ciekawskich jeszcze pare schematow:

lusterka_schem_001_s.jpg lusterka_schem_002.jpglusterka_schem_003.jpg

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUperrr.... Dobra robota DrNO.

 

Ja natomiast mam lusterka w automacie i chciałem zrobić cos takiego że jak zamykam samochód z pilota albo przyciskiem na klamce to lusterka się składają a otwieraja dopiero jak wejdę do auta i włączę start. Ma ktos pomysł jak to wykonać ?

 

P.S licze na magika od składanych lusterek i schematów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam lusterka w automacie

czyli jakie ?

chciałem zrobić cos takiego że jak zamykam samochód z pilota albo przyciskiem na klamce to lusterka się składają a otwieraja dopiero jak wejdę do auta i włączę start. Ma ktos pomysł jak to wykonać

ja bede robil cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba troche nakombinowac z tranzystorami :-D ale da sie zrobic. byleby sie w klamce zmiescilo! :)

 

ja zaraz ide jeszcze do garazu zrobic bypass (jeden przelacznik) pod klamka (jakby za galka od lusterek) omijajacy przekazniki. przyda sie na bardzo krotkie trasy oraz do serwisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis jeszcze namotalem... :-D

 

dodalem przelacznik, ktory spelnia funkcje bypass'u przekaznikow, w skrocie: mam fukcje AUTO/MANUAL :)

 

lusterka_014_s.jpg lusterka_015_s.jpg

 

lusterka_schem_004_s.jpg

 

dobre na krotkie trasy (np w miescie od sklepu do sklepu...) oraz na wizyty w serwisie :)

 

wybaczcie... dzis nie mialem juz czasu sie zajac "powazna" dokumentacja, ale jutro (12.07.2007) zrobie schematy w Electronic WorkBench'u. dorzuce skreeny z oryginalnych schematow elektrycznych Renault oraz opisze numerami piny co jak z czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podgrzewanych foteli nie umiesz zrobić ? w zimie to był by wypas. Kabli mi tyle wystaja z foteli że zastanawia mnie to czy nie ma tam seryjnie wkładanych grzalek (watpie ale nadzieja matką głupich) które trzeba za dodatkową kase odblokowac montujac przyciski nad ręcznym (bo chyba do tego są ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda schemat elektryczny ale w jakiś sposób włączniki są sprzężone z komputerem. Chyba nie są prostym włącznikiem (przez przekaźnik). Po włączniu na wyswietalczu pojawia sie komunikat o grzaniu (sitzeheizun an).

 

grzaniesf2.th.jpg

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2007-07-12, 22:39 ]

kooniec OT Panowie, jak cos to nowy temat prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!