Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy tak to ma być czy nie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Popatrzcie na zdjecie a dokładniej mówić na wskaźnik temperatury !

Przejechałem - w momencie jak robiłem zdjęcie - jakieś 30 km.

Wskazówka zatrzymała sie na 1 kresce.

 

Wczesniej (bo jeżdzę nim 4 miesiąc) wskazówka w dużym korku wychylała się max. do 3 kreski - a w trasie do 2 kreski (wówczas większą częścią w płynie chłodzenia byla woda).

 

Pytanie więc czy jest OK - bo tak jest w Renaulcie czy jest źle i trzeba wymienić np. czujniki temperatury.

 

Aha, jest to fotka z Renault Scenic 2.0 benzyna

 

279255286-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie więc czy jest OK - bo tak jest w Renaulcie czy jest źle i trzeba wymienić np. czujniki temperatury.

Obrazek

 

Wygląda, jakby zdychal - i wreszcie zdechl - termostat. Prosta naprawa za niewielkie pieniądze.

Wskaźnik temperatury powinien po maksymalnie kilku km dojść w okolice środka skali i tam pozostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat właśnie jest po wymianie

W takim razie pewnie czujnik. Luźny, brudne styki lub zepsuty.

 

Obstawialem termostat, bo mam wrażenie, że o wiele częściej się zdarza, że termostat kończy żywot, niż że wariuje czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bedzie zakupiony i zamontowany

Czy możesz powiedzieć, ile Cię zakup i wymiana kosztowały? Jeśli niedużo, to i u siebie wymienię (mam wrażenie, że wskazuje mi troszkę za mało, pisałem o tym niedawno).

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!][kolejny raz cytujesz post, pod którym odpowiadasz naruszasz regulamin, to już 6 ostrzeżenie w Twojej karierze]-Robak

 

Koszt zakupu czujnika - 45 zł

 

Wymiana jest szybka - wyciąga się jedną zawleczkę i szybko wkłada się nowy - wciskając zatyczkę.

Stracisz tylko trochę płynu chłodniczego - więc nikt nie powinien za to z Ciebie zedrzeć - tylko tyle żeby się "dobrze sprawowało" czyli 2-5 zł.

 

Pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2007-07-16, 11:42 ]

zazalenia i uwagi, prosze kierowac do czlonkow administracji prywatnie, lub w przeznaczonym do tego dziale forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!