Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mieszanie paliw


rkarolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem M II z silnikiem dCi, więc mam jeszcze sporo (może czasami głupich) pytań, ale wybaczcie :-D

 

Czy silnikowi nie szkodzi mieszanie paliw o lepszej i gorszej jakości np. mam pół baku zwykłej ropy i dotankowuje do pełna droższą (nie chodzi mi o lanie chłamu i dolewanie czegoś lepszego, ale o zmieszanie np. paliwa z Shella Diesel Extra z Diesel V-Power)

Czy lepiej nastawić się na jedno konkretne paliwko i unikać takich eksperymentów, bo paliwka żle się z sobą mieszają?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te v-power i inne wynalazki niczym nie roznia sie od zwyklej ropy

Czy silnikowi nie szkodzi mieszanie paliw o lepszej i gorszej jakości np. mam pół baku zwykłej ropy i dotankowuje do pełna droższą

drozsze nie zawsze lepsza :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z silnikami dCI (podobno są bardziej wymagające co do jakości paliwa). Mam silnik Tdi-tankuję najtańsze paliwo,i + przeciwparafinowy dodatek.Co jakiś czas dodaję setkę denaturatu-żeby woda odparowała. Jeżdżę już tak parę lat -bez awarii (odpukać).

A tak na pytanie: Uważam ,że albo tankuję drogie paliwo i man nadzieję że jest ono dobrej jakości, albo oszczędzam. Ja wybrałem to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o lanie chłamu i dolewanie czegoś lepszego, ale o zmieszanie np. paliwa z Shella Diesel Extra z Diesel V-Power

 

nic sie nie stanie, testowane. moj mruczek nadal ladnie i cicho mruczy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
oszczędziłem raz, kilka lat temu na Geancie.

Od tego czasu nawet nie parkuję za blisko jakiejkolwiek marketowej stacji

 

z "rzanem" była cała chryja kilka lat temu bo dolewali jakichs lakierów czy innych chemikaliów do beznyny (pamietam bardzo dobrze bo moj ówczesny samochod tez padł ofiarą takiego paliwa - w trasie sie dławił i szarpał a nieszczesliwie zatankowalem tylko raz na wylocie warszawy w jankach). Ale np Auchan podczas kontroli wypadł bardzo dobrze. Poza tym w "Oszą" mają naklejki ze ich paliwa są weryfikowane co do jakości przez Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co do stacji przy marketach, jakość na nich jest na poziomie wymaganym przez polskie normy, bo nikt nie będzie ryzykował kary 1 mln. zł i utraty koncesji. Poza tym dostawcami do nich są dobre firmy, które kupują paliwa od PKN lub Lotosu lub od firm, które importują paliwa z zagranicy np. ta sieć z muszkieterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmieszaniu paliwa nie powinno być problemu. Ja często tankowałem do ścigacza benzyne Shell V-Power, nieraz w zbiorniku bylo pare litrów zwykłej 95 i nic się nie działo, więc w przypadku ON powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie te v-power i inne wynalazki niczym nie roznia sie od zwyklej ropy

 

ani troche sie nie zgadzam - jak naleje vpower diesel to fura dostaje kopa, jak zwyklej ropy to jezdzi normalnie - roznica jest zdecydowanie odczuwalna.

 

Co do mieszania: jak chcesz poczuc roznice to tankuj v-power na pusty (prawie) zbiornik. Pomieszanie pol na pol spowoduje ze nie odczujesz roznicy (sprawdzilem). Lepsze paliwa są odsiarczone wiec ogolnie warto (moim zdaniem). Oczywiscie latwo znajdziesz filozofow co beda gadac ze na oleju z biedronki tez pojedzie, ale jak chcesz miec dlugo sprawne wtryski to tankuj przyzwoite paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja różnicy w osiągach raczej nie odczuwam (bo jak odczuc 3-4KM?) ale zawsze wlewam paliwa klasy premium. Przynajmniej kładę się spac ze świadomością, że robie wszystko by moja Megi jak najdłużej była zdrowa :?: tak samo jak olej zmieniam terminowo czy myję autko w miare regularnie (również podwozie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie latwo znajdziesz filozofow
Nie sadzisz,ze sam filozofujesz piszac,ze auto dostaje kopa?Na pewno kulturalniej i ciszej silnik chodzi ale sadzisz,ze dodaje Ci mocy? To jest tylko sugestywne odczucie,lepsze paliwo nie dodaje mocy :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaczyna się z tego robić temat o tuningu samochodu paliwem który już na tym forum dobry rok temu zagościł, polecam lekturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!