Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Ćwierkający" wentylator nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka razy już zauważyłem (a właściwie usłyszałem) troche niepokojące odgłosy z wentylatora (chyba) nawiewu powietrza, jest to odgłos "ćwierkania" niebardzo wiem jak to inaczej opisać.

Odgłosy słychać już na pierwszym biegu dmuchawy.

Czy ktoś miał podobne problemy, czy mogło coś wpaść do wentylatora (liść) czy poprostu dmuchawa pada?

 

Pozdrawiam i prosze o sugestje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooppppppsss......

Czyli kierunek serwis biegiem marsz (dopóki mam jeszcze gwarancje),

chociaż z drugiej strony może jeszcze troche poczekać aż się rozpadnie bardziej, aby mi jakiejś prowizorki nie odstawili w serwisie i całkowicie padnie dopiero po gwarancji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej megi tak sie dzieje, ojciec miał kiedyś megane I i to samo sie działo, teraz on ma megi II i tez sie tak dzieje i ja też mam megi II i też mi ćwierka ale nie zawsze. słychać tylko na pierwszych dwóch prędkościach i to nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyjąc wentylator i przesmarować najpierw tulejki, w których jest zamocowany wirnik, jakimś olejem penetrującym, rozruszać silniczek i ponownie przesmarować jakimś płynnym smarem (co za szybko nie odparuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak dostać się do wentylatora?

wydaje mi się że mógł mi wpaść tam jakiś liść albo coś podobnego, po kilku akcjach max nawiew, min nawiew po pewnym czasie ćwierkanie ustało (może tylko na pewien czas), w momencie gdy przestało ćwierkać odgłos był taki jakbym coś wrzucił w wentylator i to się od niego odbiło (dlatego podejrzewam jakieś "obce ciało")

Co prawda jak oglądałem kratki wentylacyjne z przodu samochodu to nie mam zielonego pojęcia jak cokolwiek mogłoby tam wpaś, ale może.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim scenicu 1.9 dTi (2003) wentylator nadmuchu znajduje się z prawej strony pod deską rozdzielczą. Trzeba "zanurkowac" pod deskę od strony pasażera, odłączyć jedną wtyczkę i wykręcić trzy wkręty. Potem to już zostaje tylko wyjęcie wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Miałem to samo w Twingo.

Smar w aerozolu pomógł przy włączonej wentylacji na max i psiknięcie spod machy. Wadą tego rozwiązania jest smród oleju przez 2 dni. Potem już nie smierdziało i ćwierkanie ustało na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-D

 

Mi też ćwierka, szczególnie zimą i tylko (!) kiedy skrecam lub pokonuję zakręty w prawo.

 

Miłe :) Ja jej mówię, że i tak sie nie gniewam :) i może mi piszczeć.

 

Żartowałem.

 

Wie któś jak się odstać do wentylatora w Meg II 3d/5d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

caly modul znajduje sie za kolumna centralna, wystarczy zdjac obie boczne zaslepki konsoli (kolo nog) i mozna sie dostac do modulu wentylatora, ale samego wentylatora sie chyba nie da wymontowac, tak latwo... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mialem podobne objawy opisywane przez was ale w moim przypadku przyczyna "cwierkania"byl material wyciszajacy ktory jakos dostal sie do dmuchawy takie cos w rodzaju filcu.Cale szczescie ze udalo mi sie to wyciagnac (nie bez trudu)choc bylem przekonany ze to lozyska padaja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!