Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskazania komputera - jak byc powinno?


Piok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.

W ubiegłym tygodniu założyłem instalacje (Landi Renzo - IV gen.) i zostałem od razu uprzedzony że wszystkie wskazania będą ok poza "zasięgiem do następnego tankowania".

 

Ale zwróciłem uwagę że jadąc w trasie (zużyłem cały zbiornik gazu) komputer wskazał mi średnie spalanie 5.5l/100 - wyglądało to fajnie ale jak już zajechałem na stacje to z tankowania wyszło dwa litry więcej.

 

Do tej pory miałem różnice we wskazaniach ale głownie przy jeździe miejskiej, w trasie różnice (na Pb) były rzędu 0,1-0,2 litra.

 

I teraz zastanawiam sie czy to kwestia stacji (nowy zawór jeszcze płynnie nie odbija i tylko zwalnia przy pełnym zbiorniku) że inaczej zinterpretowali max - ale na 400km to by musiała byc różnica 8litrów, czy może temperatury - ale aż taka różnica?

 

Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc na LPG bedziesz miał przekłamania rzędu 15-20%. Komputer sprawdza czasy wtrysków dla PB i podaje Ci spalanie. Tymczasem czasy wtrysków LPG są dłuższe i tego paliwa idzie więcej o właśnie kilkadziesiąt %.

Zaworem w butli się nie sugeruj zbytnio. Kilka litrów róznicy to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W parametrach instalacji ustawia sie warunki przełączenia na gaz temperatura, obroty i "okoliczności" (przyspieszanie lub zwalnianie) - czyli albo przełącza sie gdy obroty przechodzą przez podany próg rosnąc albo malejąc.

i teraz pytanie:

który wariant dla tego parametru jest lepszy i jaka tak naprawdę to różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że gość w aucie ze skrzynią automatyczną miał ustawione przełączanie przy obrotach malejących i na początku jazdy musiał co jakiś czas odpuszczać gaz żeby mu przełączyło i nie było to dobre rozwiązanie. W manualnej skrzyni i jeden i drugi sposób działa. Przy malejących będzie przełączał przy zmianie biegu, więc nie będzie zauważalne przejście na gaz. Chociaż u mnie przełącza przy rosnących i też nie czuć tego momentu. Chyba to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Jeżdżąc na LPG bedziesz miał przekłamania rzędu 15-20%. Komputer sprawdza czasy wtrysków dla PB i podaje Ci spalanie. Tymczasem czasy wtrysków LPG są dłuższe i tego paliwa idzie więcej o właśnie kilkadziesiąt %.

A nie jest tak, że komputer powinien pokazywać tyle ile rzeczywiście spala gazu?

Do spalenia 1kg gazu jest chyba potrzebna większa ilość powietrza niż do spalenia 1kg benzyny. No i chyba przy spalaniu gazu również bierze udział sonda labda, wiec chyba powinien pokazywać komputer tyle ile zużyje.

Dużo tych "chyba" - bi nie jestem pewien :)

Proszę o wyjaśnienie bardziej obeznanych w tej dzidzinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sekwencji, komp pokazuje spalanie średnie o ok. 1,5 l więcej gdy jeżdżę na LPG (LPG: 10,2-10,6 l/100km; PB: 8,5-9,2 l/100km).

Dzieje się to dlatego, że przy pracy silnika na LPG, ECU wydłuża również czasy wtrysków wtryskiwaczy benzynowych. Oczywiście zasilanie wtryskiwaczy benzynowych jest odłączone w czasie jazdy na LPG, ale komp o tym nie wie. (dzięki emulatorowi wtryskiwaczy).

I tak np: u mnie na biegu jałowym czasy wtrysków wtryskiwaczy benzynowych wynoszą odpowiednio:

PB: ~2,43 ms

LPG: ~2,70 ms

A ECU wydłuża czasy wtrysków na podstawie odczytu parametrów z sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że komputer powinien pokazywać tyle ile rzeczywiście spala gazu?
A skąd ma wiedzieć jaki jest mnożnik, średnice dysz, ciśnienie na reduktorze etc.
Dzieje się to dlatego, że przy pracy silnika na LPG, ECU wydłuża również czasy wtrysków wtryskiwaczy benzynowych.
Czyli masz naoczny dowód niedokładnego ustawienia instalacji.

Czasy wtrysku benzyny na benzynie i benzyny na gazie mają być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz naoczny dowód niedokładnego ustawienia instalacji.

Czasy wtrysku benzyny na benzynie i benzyny na gazie mają być takie same.

Nie wiem, możliwe, bo po regeneracji listwy wtryskowej kilka dni temu, i (samodzielnej) regulacji instalki, komp póki co pokazuje średnie spalanie na poziomie 9,3l/100km (wcześniej było 10,6 l /100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!