Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak ściągnąć zderzak do Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy wie ktoś jak ściągnąc przedni zderzak do Megane II ? Naliczyłem na nowym zderzaku 23 miejsca montażowe. Zastanawia mnie czy do wymiany trzeba wykrecać reflektory, błotniki, i mieć kanał bo dolna osłona zderzaka też jest przykręcana. Jeśli ktoś dysponuje jakimś zdjęciem, dokumentacją albo wie w jakiej kolejności jakiemi narzędziemi trzeba się do tego zabrać to prosił bym o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak sciaga sie w "5minut":

- 3 śruby (klucz 10mm) ze spodu łączące zderzak i osłone slilnika (kanał nie jest wymagany)

- po 2 wkręty na stronę (klucz 7mm) w nadkoloch

- spinki w komorze silnika (kołeczki) trzeba najpierw zdemontowac osłony a pod nimi jeszcze kilka taki samych kołeczków mocujących zderzak do pasa przedniego

- zderzak jest uwolniony - lampy i błotniki zostają na aucie, trzeba uważać na zatrzaski na lampach - łatwo je połamać ściaganiu.

post-794-1183651295_thumb.jpg

post-1-1183651295_thumb.jpg

post-1-1183651296_thumb.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, jak ściągne uwiecznie wszystko na fotkach :-D

 

[ Dodano: 2007-07-06, 21:18 ]

Udało się bez większych problemów, ale faktycznie trzeba uważać na 4 zaciski koło lamp. Dojście jest przez małe otwory w górnej części zderzaka nad lampami. Dzięki za pomoc operacja przebiegła pomyślnie (17min) :roll:

 

megirs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver, to tanio kupiłeś a gdzie ?? a jak robisz te spryskiwacze, tylko na pokaz czy działające??? jak tak to co dokładnie trzeba kupić zeby działały, najlepiej zrób osobny temat przeróbka zwykłaj na rs zeby kazdy wiedział ze same zderzaki to nie wszystko ze trzeba np: dokładki do nadkoli, co do spryskiwacza, inną wajhe do otwierania maski itp... jak Cie prosze wypunktuj mi co musze kupić do tego spryskiwacza i ile kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładać nowego bo zderzaki RS pasują bez żadnej przeróbki. Jedyne co trzeba to przedłużyć kabel do halogenów bo oryginalny jest za krótki. A co do spryskiwaczy to założyłem nowy temat. :-D

 

P.S zderzk dorwałem na allegro pojechałem po niego z Krakoofa do B.Białej jakiś sąsiad sprzedajacego chciał go kupić wiec musiałem go zlikwidować :) i takim sposobem jestem szcześliwym posiadaczem zderzaka RS za śmieszną kase

 

kolek ociera ci zderzak o chopki krawężniki, albo przeszkadza w normalnej jeździe ? Ja jeszcze nie jeździłem bo nie mam kierownicy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz obnizyłem auto o 4 cm, i tez zderzak jest troche nizej o ogólnie nie moge nigdzie zaparkować jak jest wysoki krawężnik, ale do tego się przyzwyczaiłem bo mam 17'' i i tak nie wjeżdżam na chodniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Własnie kupiłem tylni zderzak do sporta :-D

 

217183937

 

Wygląda troche lepiej niż na zdjęciu ale kosztował mnie 300zł 8-) Co prawda musiałem po niego jechać do Bielsko Białej a jestem z Krakooofa ale i tak się opłacało.

 

Aha Kołek widziałem Cię jak przejeżdzałeś drogą od Skawiny do Kalwari machałem :-| ale jechałem firmowym seiciento wiec mnie nie poznałeś

 

P.S zderzak od megane wchodzi do seicento, to tak jak by ktoś chciał przewieść :)

 

jeszcze jedno wie ktoś czy można dostać listwy boczne w Aso do sporta ?? tzn chodzi mi o same końcówki z napisem sport ile to może kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem go na allego i znikł... kupiłeś go u tego gościa co ja belke do tyłu...

 

no niestety Cie nie poznałem... szkoda ze nie pisałeś ze jedziesz do bielska bo przywiózł byś mi błotnik a tak to musze jutro jechać...

 

A co do tych listew od sporta to tez nad tym sie zastanawiałem ale pewnie cena okropna no ale cóż trzeba to kupić...

 

A masz wydech juz do tego czy nie???

 

Aha a co z lakierowaniem??? bo mi kumpel poradził jednego lakiernika co robie za 160zł od elementu :-? , i dałem mu tył do polakierowania i jutro mam odebrać, zobzczymy co z tego wyjdzie, jak spoko to dam reszte i Ty tez tam mozesz dać bo tanio.... alewszystko się okaże jak on to zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechu nie mam :) w carzine jest za 455zł a co do malowania to zobaczymy jak najpierw jak twojego wymalują, oby super bo cena malowania elementu kusi :) A po co belke kupowałeś ?? miałeś dzwona czy do tego zderzaka trzeba coś zmieniać. Bo ja wczoraj zalożyłem i siedzi wszystko.

 

P.S co do sciagania tylnego zderzaka wszystko jak w instrukcji tylko nie pokazali że w nadkolu są 3 sruby a nie 2, jedna jest ukryta wysoko na wysokosci lamp i skręca ona błotnik z zderzakiem. A wczoraj już to prawie urwałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!