Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zdradzilem forum forda i przeszedlem tu do was :-D ,od wczoraj jestem posiadazem renault scenic 98 1,9tdi krotkie pytanie jechalem autostrada powyzej 120 zaczela mi bic kierownica doszedlem do 150 to samo ,wyjechalem z autostrady juz nie mialem jak sie rospedzic ale z 2 razy mialem juz z 120 i nie zauwazylem bicia ,a rano mialem wymienione opony nie nowe ,czy to moze byc przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc droga... :] niestety. moze akurat nierownosci na drodze sie sumuja ze zworem opon i akurat przy 120 i 150 wpadaja w odczuwalny rezonans. ja tak mam ze swoimi oponami na drodze osiedlowej w paru miejscach (jak sie teraz zrobilo cieplo, pewnie sie asfalt jakos pozwijal ;P) samochod zaczal mi "burczec" az sie zatrzymalem i zaczalem ogladac podwozie i zawieszenie a nawet sprawdzilem czy kola dokrecone :]

 

ALE :-D moze to byc tez wina niedowazenia kola, co znow w polaczeniu z droga, twardoscia opony i predkoscia w tych wartosciach sumuje sie w taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacula42, Podejrzewam, że wkradła Ci się "literówka", ale chyba Renault nie wkładał do swoich maszyn silników TDI. Patrząc się na rok produkcji Twojego Scenika, to chyba masz dTi. No chyba, że czegoś nie wiem. :roll:

 

Sorry za OT. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na opony, kupowanie używek to pozorna oszczędność. Ja miałem to samo, pisałem o tym wcześniej. U mnie wymiana opon pomogła ( choć przez wadliwe opony, wybiły się drążki kierownicze), wyważanie nic nie dawało. Na maszynce niby wyważali dobrze ale w czasie jazdy, bicie na kierownicy było właśnie w okolicach 120km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na drogę, autostrady są nacinane wzdłóż i wszerz a w te szczeliny leją jakąś smołę czy coś takiego. Ja mam w swojej megance nowe opony i jak jade A4 to też mam podobvne drgania przy 120 i 150 a jak przejade przez wiadukt gdzie jest asfalt wylany to momentalnie zanikają wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wywarzylem kola dzis jechalem autostrada powyrzej 130 letkie drganie na kierownicy przedtem to bylo bicie a teraz drganie ale wkurza mnie opony i felgi oki ,co moge dodac jak np. jade z 140 i odejmuje gaz jak by sie leciutko nasilalo drganie bylem na szarpakach na stacji diagnostycznej zawieszenie 5+amorki 5+hamulce 6+, dlatego pojechalem ze mi stuka gluche uderzenie z przodu na wybojach (dziurach )nic nie znalazl i jeszcze te drgania autko sie super trzyma drogi ,poradzcie co moze byc kuzy zasugerowal ze cos w przekladni kierowniczej ale nie wyszlo na stacji zadnego luzu pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku było tak ze nie przykręcili mi idealnie koła tzn: przykręcia cięna początku lekko wszystkie śruby i po przekątnej a potem sie dociąga tez po przekątnej, a koleś mi dokręcił laciutko i połozył auto a następnie dokręcił i koło nie lezało idealnie bo mam pierścienie centrujące... i biło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacula42, mozesz miec jeszcze dobrze wywazone kola ale duze bicie (zlozenie najciezszego punktu felgi z najtwardszym opony). ja tak mialem doslonie niemal idealnie te punkty sie zlozyly. kolo bylo wywazone cacy a bila kierownica. koles przekrecil opone na feldze, wywazyl i przestalo bic. na maszynie mial cos takiego jak "test drogowy". zapytaj o cos takiego! :-D moze pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!