Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MII] dodatkowe oświetlenie bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

juz od dawna irytowalo mnie to, ze wsadzajac cos do bagaznika, oswietlenie mozna powiedziec, ze zwyczajnie przestaje spelniac swoje zadanie. w mojej MII zauwazylem, iz plastyk z prawej, w lewym jest lampka, jest tak samo wytloczony, z miejscem na lampke, z tymze jej tam nie ma.

 

podjechalem do ASO, zapytalem o cene lampki. 12zl z groszami, kupilem :-D

 

potem to juz byla formalnosc.

 

plastyk trzymaja dwa wkrety, latwo je wykrecic i z oboma plastykami idziemy do domu, gdzie trzeba dokonac dziela zniszczenia :] na poczatku mialem takie rzeczy jak ponizej:

 

lamp_01_s.jpg

 

 

oto sama lampka, prosto z ASO i ta sama lampka po rozlozeniu na czesci skladowe (do tych czesci metalowych dolutowane potem zostaja kable zasilajace, ktore zostana wlaczone w obwod lampki lewej:

 

lamp_02_s.jpg lamp_03_s.jpg

 

 

nastepnie sprawdzilem wymiary dziury do wykonania z oryginalnego wzorca i zaczalem demolke od ostrego wejscia wiertarka. plastyk jest dosc podatny na ostre przedmioty wiec bardzo latwo sie go docina np scyzorykiem, tym sposobem powiekszylem dziure i w miare wygladzilem krawedzie, potem doszlifowalem papierem sciernym:

 

lamp_04_s.jpg lamp_05_s.jpg

 

 

zostaje wmontowac lampke dla testu:

 

lamp_06_s.jpg

 

w aucie trzeba rozmontowac pol tylu :) ja wyciagnalem wszystko z podlogi az do kola zapasowego, mialem zdjete plastyki z lampkami, i zdjalem plastyk na tylnej scianie bagaznika (dwie sruby + dwa zatrzaski, przy zakladaniu jest troche zabawy z "prowadnicami", nic nie do przejscia :]), by tam (w belce) przeciagnac kabel z prawa do lewa (pomagaja w tym dziury w elemencie):

 

lamp_08_s.jpg lamp_07_s.jpg

 

tak wyglada bagaznik po zakonczonej robocie :) od razu jest jasniej w calym kufrze i jak cos jest w srodku to nie zaslania swiatla. roznica piorunujaca.

 

lamp_09_s.jpg lamp_10_s.jpg

 

przepraszam za jakosc zdjec ale mialem pod reka tylko telefon z "aparatem"...

Edytowane przez DrNO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja również uruchomiłem drugie światełko w bagażniku. Tylko jedna uwaga: w modelu z 2003 roku montowana jest lampka o numerze 77 01 042 832 - na żarówkę C5W (paluszek) zaś w nowszych 82 00 418 358 na W5W (jak wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 miesiące temu...

Zamieniłem żarówki w suficie i w drzwiach na ledy i teraz nie świeci mi się podświetlanie drzwi. Nie dociera tam prąd, sprawdziłem miernikiem. Bezpieczniki są ok. Co to może być?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!