Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żel w czujniku deszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wymienialem przednia szybe w scenicu z czujnikiem deszczu i brakowalo mi do szczescia zelu do czujnika.Znalazlem takowy oryginalny na allegro niestety ktos mnie przelicytowal 44 zl.W serwisie nawet nie pytalem bo ceny sa z kosmosu.Jako ze nie mialem nic do stracenia zakupilem w drogerii przezroczysty do wlosow za 1.60zl.Nasmarowalem starajac sie zeby nie bylo babelkow i dziala!:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dobry pomysł z tym żelem. Muszę spróbować. Mi wycieraczki na I biegu nie reagują na krople na szybie. Sprawdzałem i nie mam żelu w czujniku. W jednym serwisie RENAULT powiedzieli mi, że czujnik kosztuje ok 900zł. a nie wiem czy przyczyną jest właśnie ten czujnik. Ceny w aso są różne bo w tymże serwisie za sam żel chcieli 50zł a za obudowę 80zł a w Poznaniu za całość 90zł. Może ktoś wie co może byćjeszcze przyczyną niedziałających wycieraczek na I biegu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą Megankę i też miałem taki sam problem z czujnikiem. Światła zapalały się po zmroku a wycieraczki nie reagowały na 1 biegu.

U mnie okazało się że miałem wiązki kabli poniszczone. Kable i czujnik mam już wymienione (koszt czujnika w ASO 79 zł). Ale znajomy, który mi to robił (na wiase pracownik Renault) powiedział że trzeba skasować błąd i zrobić coś tak jakby przyuczenie nowego czujnika. Do soboty mam mieć to zrobione już na zicher.

 

Kwota 900 złoty to czujnik + elektronika.

Moja rada - znajdź dobrego elektryka bo to w cale nie musi być elektronika, tylko np. kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem nowym użytkownikiem Megane II i mam problem z czujnikiem bo wycieraczki pod wpływem deszczu nie załanczają sie .Czytałem wiele postów na ten temat ,wydaje mi się że może to wynikać z braku żelu ponieważ miałem wymienianą przednią szybę tylko nie wiem jak do tego się zabrać żeby nie zepsuć albo nie uszkodzić .Może ktoś by na pisał jak krok po kroku dostać sie do czujnika i włożyć ten żel do tego czujnika ,albo jakieś zdjęcia jak to ma wyglądać.Pozdrawiam

 

[Nie lepiej dopisać post do istniejącego tematu ? - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam takie pytanie - gdzie ten żel trzeba nałożyć bo zdjąłem to okrągłe co przylega do szyby i naładowałem żelu ( do włosów) w to miejsce co może mieć około 5mm na 8mm. całość ma około 5-6 cm średnicy, w tych 5-6 cm jest malutki otworek około 1mm średnicy i jest jeszcze owal 5 na 8mm co w sobie ma coś w rodzaju soczewki i jak ktoś wie to niech rozwieje wątpliwości gdzie ten żel trzeba nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zdjąłem to okrągłe co przylega do szyby

A jak to zdjąłeś, bo Ja dzisiaj przy okazji czyszczenia i smarowania "turbinki", próbowałem zdjąć czujnik deszczu ale udało mi sie tylko zdjąć taką okrągłą pokrywkę z układem scalonym a reszty nie wiedziałem jak ściągnąć. Próbowałem i trochę się ruszało ale bałem się czegoś popsuć. Bardzo proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw zdjolem te mniejsza czesc zakrywajaca caly bajzel potem te wieksza czesc i to okragle co w moim mniemaniu jetst czujnikiem ma blaszke idaca z lewej do prawej strony wiec delikatnie ja po bokach rozchylilem i gotowe uwarzac trzeba na przewod ktory jest tam podpiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no to ja tez się pożalę :-)

jakiś fiut zbił mi szybę na parkingu więc pojechałem do mechanika.zamówił,wstawił i ... wycieraczki działają jak w normalnym samochodzie.przebolałbym ale jak przeczytałem w czym problem poleciałem na parking, poświeciłem latarka i co ? czujnik zamocowany na dwie plamki silikonu :-))

po przeczytaniu postów przeszukałem allegro i znalazłem :-)

http://allegro.pl/item833261938_nowy_zel_d...nic_i_inne.html

czy to rozwiąże problem ?

pora deszczowa i chyba lepiej w coś takiego zainwestować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) no i facet mi wyjasnił

 

"tak ,to co sprzedaje to wlasnie ta polowka sensora z nowym zelem, caly sensor (to czarne koleczko przyklejone na szybie) sklada sie zdwoch polowech tzw. elektronicznej do ktorej wpina sie kabelek i polowki optycznej( ta moja) przylegajacej do szyby, za kazdym razem gdy wymienia sie szybe trzeba wymienic ten zel bo on jest przewodnikiem impulsow z szyby do sensora"

 

no i mamy wyjasnioną rolę żelu :-) ja chyba nie domysliłbym się :-)

ma za to u mnie te 74 zł i :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja proponuje inne rozwiązanie - silikon.. taki ze sklepu z materiałami budowlanymi zamiast żelu z serwisu. Najlepszy będzie przezroczysty, chyba że komuś bardziej odpowiada kolorowy. Koszt imprezy w granicach 7-12 zł. Można go tak solidniej nałożyć na "to okrągłe czarne", wczepić za pomocą blaszki a nadmiar silikonu usunąć szmatką. U mnie działa i nie przeszkadzają nawet drobne bąbelki o które nie zadbałem. Zaletą jest też to, że silikon łatwo usunąć w razie gdyby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!