Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sonda lambda przy gazie


mantev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W związku z instalacją sekw. w mojej Megi 1.4 16v komputer wykrył "błąd tylnej sondy lambda" przy diagnostyce silnika.Co waszym zdaniem to oznacza?Czy tylko awarię sondy?

Silnik strzela z rury przy odpuszczaniu pedału gazu-zarówno na gazie jak i benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę Ci tutaj, więc usuń proszę ten drugi identyczny post w innym dziale.

Jeżeli komputer wykrył błąd tylnej sondy to prawdopodobnie jest uszkodzona. Jest to zwykła sonda, taka jak przednia. Ile ma przewodów? NIestety trzeba to sprawdzić organoleptycznie. NIemniej sonda ta nie reguluje składu mieszanki, więc strzały przy odpuszczaniu to raczej nie jej wina. Dziwne jednak, że żadna kontrolka Ci się nie swieci. Sonda ta sprawdza tylko, czy katalizator jeszcze żyje :-D

 

PS. Czy wykryli to w zakładzie LPG jakimś komputerem, czy w serwisie renaulta przy pomocy komputera do tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia (nie mojego) wiem, że jak padnie katalizator to wyświatlana jest czerwona kontrolka silnika informująca o awarii. Tyle wiam na 100%. Reszta to niestety domysły.

Zamienniki sond nie sa bardzo drogie, wystarczy tylko sprawdzić ile przewodów i przelutować orginalną wtyczkę. Od tego chyba bym zaczął (jeśli wierzyć temu uniwersalnemu komputerowi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem w drugim zakładzie nota bene również dziadowskim w sensie podejścia do klienta,okazało się że nie ma w Megi 1.4 16v tylnej sondy lambda-sprawdził organoleptycznie.Sonda jest tylko jedna przed katalizatorem.Ich komputer z kolei wykrył "brak podgrzewania sondy lambda".Sondy nie wymienili bo już szli do domu-choć byłem umówiony.Nasze zakłady mechaniczne to skandal.

W związku z tym pytanie:co będzie się działo jak będę jeździł z tym uszkodzeniem/

Jaką sondę lambda polecacie do mojej Megi i ile ma ona przewodów?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo: błedy które opisujesz to ten sam błąd

"błąd tylnej sondy lambda" -> i w szerszym opisie można doczytać "brak podgrzewania sondy lambda" - w moim przypadku błąd ten pojawiał sie co jakiś czas wymienił sonde i po sprawie, jak zdejmiesz tą plastikową obudowę przed filtrem powietrza to jakieś 20 cm niżej jest wtyczka od tej sondy i możesz sprawdzić ilu jest przewodowa. Jak dam rade sprawdze dziś i Ci napisze jak jest u mnie może nawet zrobie fotke. :-D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci napisze jak jest u mnie może nawet zrobie fotke. :-D

pozdrawiam

czekam z niecierpliwością

pozdrawiam

 

[nastepnym razem prosze zwrocic uwage czy wszystkie tagi phpbb sa odpowiednio domkniete (tym razem poprawilem). DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobną sytuację z drugą sondą. Świeciła się kontrolka silnika "check engin". Panom na komputerku wyszło, że druga sonda nie daje sygnału i do wymiany. Przy okazji wymiany filtra powietrza ruszyłem właśnie to złącze i sonda ożyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!