Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Filtr przeciwpyłkowy + dezynfekcja klimy w M


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po pierwsze chciałem wszystkich powitać bo jestem tu nowy ;-)

 

Ponieważ ostatnio trochę mi "leci" z układu klimatyzacji postanowiłem zrobić mały porządek z klimą. Dzięki licznym opisom wymiany filtra przeciwpyłkowego i sposobu dezynfekcji na forum, mam nadzieje że nie będę miał żadnych problemów przy tej operacji :-D

Tylko problem się pojawia przy wyborze środków. Co do filtra znalazłem filtr firmy Aster z węglem aktywnym - http://www.allegro.pl/item207936800.html, przyznam że trochę mi trąci zbytnią taniością. Czy ktoś mógłby polecić jakiś już przez siebie sprawdzony i czy istnieje oryginalny z węglem aktywnym, bo ja znalazłem tylko taki bez.

Dezynfekcje natomiast zamierzam przeprowadzić preparatem "Wurth A0893 764 10 Spray do dezynfekcji klimatyzacji 300 ml" bo to ponoć sprawdzona firma, ale jakby ktoś miał już coś przetestowanego to chętnie wysłucham. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do węgla aktywnego u mnie w domu w lodówce minimalnie raz trochę podziałał bo skasował niezbyt przyjemny zapach po rybie :-D

No ale chyba rzeczywiście wezmę najtańszy bo chyba co tego typu filtra filtr filtrowi równy, tylko co ciekawe że ten firmy Aster nawet jest w miarę tani właśnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest różnica pomiędzy zwykłym filtrem a filtrem z węglem, przy tym z węglem mniej w aucie śmierdzi... mam w domu dwie megane i teraz zalozyłwm w jednej i drugiej zwykły i zaczeło śmierdzieć... więc nastepny raz załozy ten droższy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna chłopaki byście się zdecydowali :-/ bo mały zamęt się wprowadził, tak myślę że jak raz w roku się zmieni tani filtr i wyczyści układ to będzie cacy

 

mam w domu dwie megane i teraz zalozyłwm w jednej i drugiej zwykły i zaczeło śmierdzieć...

Kolek, a wyczyściłeś w miarę prawidłowo cały układ, czy tylko zmiana filtra była, z psiknięciem czegoś w kratki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o śmierdzenie z klimy... tak wypsikałem i przedmuchałem wszystko..., chodzi mi natomiast o to ze jak masz filtr z węglem to mniej śmierdzi ci spalinami jak jeźzisz w kormu po mieście, jak palisz papierosy w aucie to tez mniej śmierdzi bo on wchłania zapachy... to jest moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak palisz papierosy w aucie to tez mniej śmierdzi bo on wchłania zapachy... to jest moje zdanie...

A niby jak miało by Ci to pochłaniać zapach papierosów??

Filtr masz na wlocie wiec filtrowane masz powietrze które wchodzi do kabiny.

No chyba że jeździsz cały czas na obiegu zamkniemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, masz racje, jak jade z klimą i zamkniętym obiegiem i ktoś pali to mniej śmierdzi... ale i tak śmierdzi, chociaż szybciej auto przestaje smierdzieć niż na zwykłym filtrze, ja nikogo nie namawiam do takiego filtra czy innego.. tylko pisze swoje spostrzeżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na tą aukcję to wydaje mi się, że jest to zwykły filterek a nie z węglem aktywnym. Te z węglem aktywnym są zazwyczaj "szare" (nakrapiene - generalnie ciemniejsze) a tu widać jasny wkład. np http://www.allegro.pl/item205238880_lancia..._akt.html#photo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie wrazić tam kawałek węgla ? :-D

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Żeby zrobić taki filtr to wcale nie jest proste. Trzeba spełnić kilka warunków, żeby on właściwie działał.

Poza tym bardzo byłbym ostrożny w stosowaniu takich filtrów. Węgiel aktywny bardzo łatwo, oprócz wszystkich innych zanieczyszczeń, chłonie wilgoć. Takie wypełnienie musi być odpowiednio "spreparowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konstrukcji zespołu wentylacynego wynika że filtr jest na wlocie ale za klapą przełączającą obieg wewnętrzny/dopływ z zewnątrz. Stąd filtr pracuje również dla dymu np papierosowego wewnątrz. Jego działanie w przypadku węgla aktywowanego jest takie jak dla pochłaniaczy kuchennych bez odprowadzenie do kanału wentylacyjnego. :-? .

PS Zresztą ma być wprowadzony całkowity zakaz palenia wewnątrz pojazdów samochodowych to i ten problem sam sie rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!