Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewody paliwowe MEGANE 1.6RT


deephouse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się dowiedzieć, który dokładnie przewód doprowadza paliwo do silnika. Porobiłem kilka fotek i prosiłbym, żeby ktoś dorysował strzałkę w paincie. Oto zdjęcia:

 

http://img70.imageshack.us/my.php?image=p1040162fo5.jpg

http://img390.imageshack.us/my.php?image=p1040161wt1.jpg

 

Nie znam się, ale na moje oko to jest ten przewód z zieloną tasiemką wokół. Niestety nie mam możliwości zajrzeć pod spód i iść od baku w stronę silnika.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

[ Dodano: 2007-06-24, 17:11 ]

forum megane i nikt nie wie? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie forum i nikt nie wie?

poniższe zdjęcie pomoże ci szukać tego czego poszukujesz po pierwsze najlepiej poszukaj sobie pod maską kolektora wtryskiwaczy taka rurka od niej odchodzi przewód zasilający poszukaj satysfakcja znalezienia niezrównana :-P

na twoim pierwszym zdjęciu jest plastikowa rurka mocowana do kolektora ssącego ta rurka to kolektor wtryskiwaczy w nim jest paliwo a przewody które je dostarczają są do niego podłączone proste chyba nie? ten przewód z zieloną obwódką może być zasilaniem kolektora lub przewodem łączącym regulator ciśnienia paliwa z kolektorem dolotowym.

post-263-1182793204_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niczym :-D mam do testowania magnetyzery i nie wiedzialem gdzie je zalozyc. nie pisalem o co chodzi dokladnie bo na innym forum tak zrobilem i zamiast pomoc od razu mnie wysmiali. oczywiscie nikt nigdy nie montowal tego we wlasnym aucie ale kazdy wie ze nie dziala :) no coz, postanowilem sprawdzic to na wlasnym przykladzie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamontowalem. wczesniej zamontowalem na przewodzie odprowadzajacym nadmiar paliwa z listwy (ten po prawej). zeby zamontowac na tym doprowadzajacym trzeba bylo sie niezle nagimnastykowac ;-) ale coz.. francuzy - w nich wszystko co potrzebne jest ciezko dostepne ;-) przejechalem sie kilka kilometrow i nie wiem czy mi sie zdaje, ale auto chyba odrobine lepiej idzie. moze to tak zwany tuning psychiczny, ale staram sie byc obiektywny. W prawdzie producent magnetow napisal ze pelnię dzialania uzyskuja po przejechaniu ok 3k km. W moim przypadku potrzeba gdzies ok 2 miesiecy teraz albo lepiej(zwlaszcza ze nie musze juz dojezdzac na studia. Do tego czasu sprzedam meganke i przesiade sie na coupe z 99 roku (taka mam nadzieje :-D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Mam problem z przewodami paliwowymi. Pękł mi przewód zasilający. Wymieniłem go, ale zauważyłem , że jest bardzo napompowany i gruby. Mam pytanie czy ten przewód powinien być grubszy i zbrojony bo ten, który założyłem był zwykły. A może jest tego inna przyczyna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fabryczny peszel też pękł, powodując niewielka fontannę paliwa zraszającą alternator :shock: :evil: . Wymieniłem go na gumowy zbrojony przewód fi6mm. Sprawuje się dobrze. Zwykły igelitowy chyba jednak pod wpływem temperatury i ciśnienia może się za bardzo odkształcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!