Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zachowanie alarmu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post, ale z racji tego, że stałem się posiadaczem Megi (1997, 1.4) będę z pewnością regularnie tu zaglądał :-D

 

Do rzeczy. Samochód mam dopiero od tygodnia, zaobserwowałem dziwne zachowanie alarmu (fabrycznego) i chciałem prosić Was o pomoc. Objawy są następujące:

 

- zamknięcie samochodu pilotem CZ (podczerwień) powoduje 2-krotne mignięcie kierunków (to akurat normalne), jednak czasami pojawia się krótki sygnał dźwiękowy sygnalizujący uzbrojenie, a czasami nie (nie wiem od czego to zależy). W każdy bądź razie alarm zawsze się uzbraja.

 

- czasami otwarcie samochodu pilotem i wejście do środka kończy się włączeniem syreny. Tyle, że nie jest to alarm włamaniowy, tylko jednostajny głośny dźwięk (przypominający nieco klakson). Nie dzieje się to za każdym razem tylko sporadycznie.

 

- podobnie jest czasami przy zamykaniu samochodu pilotem lub np. po włączeniu lub wyłączeniu silnika.

 

Generalnie nie ma reguły i wygląda na to, że ta syrena lubi się po prostu bez wyraźnej przyczyny włączyć. Wyje tak ok. 20 sekund po czym milknie.

 

Zastanawiam się czy nie mam jakiegoś zwarcia ponieważ nie działa mi prawy przedni kierunek, a wymiana żarówki nie pomogła więc jadę do elektryka po weekendzie. Na forum nie znalazłem nic w tym temacie. Może ktoś z Was miał podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wyłączniki/czujniki w drzwiach , w klapie bagażnika i pod maską , by może jeden z nich wpadł za głęboko, lub brak jest takich okrągłych gumowych podkładek na drzwiach.

Sprawdź też czy czasem w czasie jazdy nie zapala Ci sie kontrolka nie zamkniętych drzwi.

Jeżeli tak to na 100% masz problem z tymi czujnikami, są za mało "odepchnięte". mają za małą przerwę. Czasami wzrost wilgotności (np. po deszczu) potrafi uruchomić alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że czujniki są ok. W czasie jazdy nie zapala mi się kontrolka otwartych drzwi. Jak do tej pory alarm samoczynnie bez powodu również się nie załączył, tylko ta syrena od czasu do czasu, no i niepokoi mnie ten brak sygnału dźwiękowego przy uzbrajaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!