Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renatka i pytania :)


normek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

W tym tygodniu przywiozłem Renatke megane 2 do domku. Zakupioną we Francji. Znalazłem w necie instrukcje, zassałem i szukałem co ile wymieniać olej w silniku etc i jaki lać, to samo w skrzyni tylko nie znalazłem :]. Mam głupie pytanie jakie oleje są zalecane przez producenta i co ile je wymieniać. To samo tyczy się paska rozrządu.

 

Samochód ma 240000 km przebiegu służył we Francuskiej straży granicznej. Pasek wymieniany był przy 196000. Z niepokojem oczekuje na nurtujące mnie pytania :-D. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej orginalny :) - nalepkę masz prawdopodobnie na tylnej szybie - ELF :-D

Dobra a teraz na poważnie:

Jeżeli autko jeździło za granicą na ichniejszym oleju (innym niż ELF) to masz małe prawdopodobieństwo że trafisz ten olej w polsce (jak byłem w szwecji to nawet ELF'a nie mogłem znależć).

Generalnie przy tym przebiegu warto pomyśleć poprostu o jakimś pół-syntetyku do diesla i już - auto może już podbierać olej i gęstszy lepiej sie sprawdzi.

Wymiana co 10kkm lub co rok - w zależności który warunek wystąpi pierwszy.

Pasek rozrządu prawdopodobie wymieniany był przy 100.000 i potem przy 196000 - regułe już widzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, ale rozumiem że te 30 000 to na syntetyku ?

 

Jak miałem dieselka na pół-syntetyku to co warsztat zawsze wpisywali next +10.000 a jak przeskoczyłem na mineralny to zalecali co 8tys - bo im gęstszy olej tym wymiana częstsza - tyle że silnik nie tej generacji :-D

Zwróć uwagę na jego przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 10 000 wymiana oleju ?? chyba w benzynie, w dieslach chodzi o to ze okresy serwisowe sa wydluzone, wg komputera masz wymiane co 30 000 ale proponuje po przejechaniu 20 000

 

To ze sa wydluzone to tylko po to aby serwis mial co robi. W silnikach doladowanych olej i filtr powietrza powinno sie zmieniac miedzy 10 a 15 tys i nie zaleznie czy to diesel czy benzyna.

 

Snap a tak pozatym robiles wirusa w aucie i nie powiedzieli Ci o tym co ile sie powinno wymieniac olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob sobie test i obserwuj jak silnk zuzywa olej.

 

1.Zmien olej pojezdzij 15 tys i zobacz ile oleju Ci ubylo.

 

2.Zmien olej pojezdzij 30 tys i napisz ile oleju dolales :-D

 

A i porownaj jak wyglada spuszczony olej z silnika po 15 a jak po 30 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile jeszcze może kosztować oczyszczenie instalacji klimy :)? Ponadto nie mogę znaleźć filtra paliwa :-D według schematu znajduje się on po lewej stronie przy zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego. Ale gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys obslugiwalem firme ktora zajmowala sie produkcja i dystrybucja olejow silnikowych i innych. Wysylali Oni probki olejow do Francji do jakiegos laboratorium przy rafinerii. Od nich sie dowiedzialem jak przebiega " produkcja" olejow roznych marek. Produkuja np.15W 40 i leja go do beczek: najpierw Elf, potem Texaco, Shell, Mobil itd..

Mysle ze znaczenie ma specyfikacja oleju wiecej niz marka, oczywiscie dotyczy dobrych olejow dobrych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile jeszcze może kosztować oczyszczenie instalacji klimy :-D? Ponadto nie mogę znaleźć filtra paliwa :) według schematu znajduje się on po lewej stronie przy zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego. Ale gdzie?

 

Pełny przegląd klimy (wymiana czynnika i odgrzybianie) to koszt ok 200 zł

 

Filtr paliwa w 1.5 dCi jest pod prawym reflektorem (dostęp przez tą samą zaślepkę w prawym nadkolu co do wymiany żarówek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!