Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cieknąca pokrywa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane 2 rocznik 2004 wersja trzydrzwiowa. Kiedy otwieram bagażnik po opadach deszczu lub po umyciu samochodu, to po podniesieniu klapy do końca, spływają mi na głowę resztki wody spod plastikowej osłony zamka. Żeby tego uniknąć muszę po otwarcu odczekać parę sekund, aż spłynie woda( do 5 sekund) i dopiero wtedy mogę sięgać po coś do bagażnika. Poprzednio byłem właścicielem Punta i czegoś takiego nie doświadczałem. Jak to można wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Megi z 2007r. 3drz. i mam ten sam problem...zawsze na poczatku po otwarciu klapy kapie te pare kropel jak klapa jest mokra...takze raczej w wersji po liftingu nie wyemilinowali tego niedociagniecia, moze jedynie troche mniej tej wody kapie ale problem pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Odświerzę wątek bo uporałem się z problemem :) Rozwiązanie jest baardzo proste. Kupiłem w Castoramie uszczelkę do okien (taką gumową) w kształcie litery "b" o szerokości 9 mm. odmierzyłem na długość klapy, przyciąłem zdjąłem pasek zabezpieczający i przykleiłem na brzegu klapy, tak że połowa uszczelki jest przyklejona a połowa tworzy rant na którym zatrzymują się krople wodyi po rancie spływają na zewnątrz :)

Mam nadzieję że w miarę łatwo to wytłumaczyłem :)

Zdjęcia zamieszczę jak będę miał chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proszę o to zdjęcia, mam nadzieję że pomocne :) jakby były nie czytelne albo co to proszę na priv :)

niestety zrobiłem to białą uszczelką (nie było czarnej) muszę pomalować albo jak trafię czarną to wymienię

i jeszcze słówko co do grubości uszczelki: 9mm wydaje się idealna , bo klejąc w połowie dobrze trzyma i nie podwija się na zamkniętej klapie

post-2316-1187627237_thumb.jpg

post-1-1187627237_thumb.jpg

post-1-1187627238_thumb.jpg

post-1-1187627239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!