Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania przy hamowaniu z wyższych prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, sprawa chyba była już poruszana ale to co się dzieje z moją Meganką (1999) przerasta wiedzę i umiejętności "fachowców" u któych byłem. Mam więc nadzieje że Wy mi pomożecie.

 

Mianowicie, przy hamowaniu z wyższych prędkości (od 100 km/h wzwyż) całe auto wpada mi w drgania. Czuje to minimalnie pod pedałem, minimalnie na kierwonicy ale najbardziej czuje to na całej "budzie" samochodu. Po prostu się trzęsie i wpada w wibracje.

Przy prędkościach poniżej 100 km/h tego nie ma. To samo sie dziej kiedy jadąc np 100 km/h minimalnie zaciągnę ręczny.

 

Wymieniłem: Tarcze przód wraz z klockami (2 razy), sworznie wahaczy przód, bębny tył wraz z cylinderkami i szczękami, wyważyłem koła (2 razy), sprawdziłem dokładnie opony czy nie ma jakiś uszkodzeń i nic !

 

Może ktoś miał taki problem ! Zapewne jak to zwykle bywa, przyczyna tkwi w jakimś małym szczególiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj na priv kolegi Human Resources on chyba miał coś podobnego, możesz jeszcze zamienić kółka na osiach choć nie powinno to prawiać różnicy skoro kółka miałeś na wyważarce.

 

1. Znajdź sobie kawałek bezpiecznego odcinka drogi, rozpędź auto do 110km/h puść kierownice i hamuj (trzymaj ręce na tyle blisko kierownicy żebyś mógł ją od razy złapać)

Przyjrzyj sie czy kierownica tylko drga czy też porusza sie prawo lewo - jeżeli nie skręca prawo/lewo to znaczy że coś sie dzieje z tyłu

 

Czy przypadkiem zakładając bebny nie uszkodziłeś szczęk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie

 

No właśnie już to sprawdziłem i nic się nie dzieje - to musi iść od tyłu ale w takim razie co ?

Najpierw były założone bębny - dopiero jak to nic nie dało zmieniłem też szczęki na nowe więc raczej nie są uszkodzone !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło sie zdarzyć że przy zakładaniu stała im sie krzywda, ale interesująca jest inna rzecz o której napisałes. Jak długo jeździłeś na starych szczękach przy nowych bębnach?

Nie powinno tak sie zdarzyć ale sprawdź czy stare szczęki nie zostawiły śladów na bębnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!