FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpalaniem - przycisk start raz działa raz nie
Autor Wiadomość
medrek11 

Auto: Renault Laguna 2
Silnik: 1.8 16V
Wysłany: 2012-12-22, 14:57   Problem z odpalaniem - przycisk start raz działa raz nie

Witam!!

Problem zaczął się jakiś rok temu.Dzieje się tak może 3,4 razy na miesiąc .Wkładam kartę do czytnika ,wszystko się włancza (wydaje się ok.tak jakbym normalnie odpalał,czyli naciskał przycisk i odpalał bez problemu).Naciskam przycisk start i nic się nie dzieje,naciskam kilka razy i nic (żadnej reakcji tak jakbym naciskał ,gdy karty nie ma w środku). Dopiero za ktorymś razem jak wyjme karte ,naciskam zamykanie i otwieranie ,wkładam ponownie kilka razy i za jakies 5 min albo 10min odpala i potem przez jakiś czas jest dobrze.Dzisiaj mi się zdarzyło kilka razy wyciągałem,wkładałem,zamykałem drzwi i otwierałem,2 kartę wkładałem i nic dopiero za jakieś 5min odpaliła.potem odpalałem 6 razy i wszystko było ok.Widzę ze zaczyna robić mi sie to coraz częściej.A,jeśli chodzi o włożenie karty do połowy włącza sie radio,a jak się całą włoży dopiero się wszystko włancza.

proszę o pomoc.

dziękuję

[ Dodano: 2013-01-09, 19:02 ]
Problem rozwiązany!!!

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

eloelo71 

Auto: Laguna
Silnik: 1.8
Wysłany: 2013-02-18, 23:42   

WITAM

Również mam problem z przyciskiem START STOP
otóż

Dzisiaj wsiadam do swojej Laguny, próbuję odpalić i nic, naciskając przycisk START/STOP słychać tylko takie charakterystyczne przeskoczenie, (coś w rodzaju try try) :) , silnik nie kręci, dodam, że po włożeniu karty z pod maski wydobywa się tak jakby cichy dźwięk, coś w formie piszczenia, wszystkie kontrolki normalnie się zaświecają, radio gra, światła świecą. auto tydzień stało nie odpalane potem odpalone zostało raz na chwilę bez żadnych przeszkód, po kolejnych 5 dniach już nie odpaliło, ma ktoś jakieś pomysły co mogło się zepsuć?

Krzychu 
Administrator

Auto: Megane
Silnik: 1.9 dTi
Wysłany: 2013-02-19, 11:03   

U mnie pod dłuższym postoju zaśniedziały styki na rozruszniku, po przekręceniu stacyjki było tylko słychać cyknięcie przekaźnika i koniec. Po poprawieniu styków na rozruszniku auto odpala bez problemów. Jeżeli kontrolki Ci nie przygasają po naciśnięciu start tzn., że rozrusznik nawet nie próbuje się obrócić (czyli podobni jak u mnie).

eloelo71 

Wysłany: 2013-02-19, 11:15   

no jest tak jak opisujesz, jest tylko cyknięcie, bez mechanika się chyba nie obejdzie bo dostać się w lagunie do rozrusznika to trochę spora filozofia

dzięki za odpowiedź

Krzychu 
Administrator

Wysłany: 2013-02-19, 13:57   

U mnie było jeszcze trudniej, bo jest turbina i mniej miejsca, ale dostałem się ręką od góry, poruszyłem wsuwany przewód, reszta jest lepiej mocowana i auto zaczęło kręcić. Pytanie czy po naciśnięciu przycisku "Start" idzie sygnał do rozruchu. Tu raczej jest bardziej sprawa dla elektryka wg mnie, aniżeli dla mechanika. Musiałbyś obadać po schemacie, czy faktycznie po naciśnięciu "Start" idzie napięcie do rozrusznika, jak idzie tzn., że przyczyną jest sam rozrusznik lub styki jak u mnie.

eloelo71 

Wysłany: 2013-02-19, 14:33   

chyba idzie bo słychać coś z okolic rozrusznika, ale wcześniej nie było z tym rozrusznikiem żadnych problemów, nigdy nie zawiódł, nie przejawiał nawet objawów, żeby tak klęknąć na postoju, auto stało i się zepsuło, wcześniej chodziło można wręcz rzec że idealnie :mrgreen:

[ Dodano: 2013-02-19, 20:20 ]
problem rozwiązany akumulator do wymiany, ale po wymianie dziwnie się komputer zachowuje, otóż co chwilę zmienia się wartość kilometrów które pozostały do przejechania na baku, i czasami pokazuje że auto pali 80 litrów na 100

Krzychu 
Administrator

Wysłany: 2013-02-20, 11:14   

Czyli po naciśnięciu Start musiało Ci siadać napięcie. Ja u siebie pomierzyłem napięciu przy próbach uruchomienia, także miałem pewność, że to nie wina akumulatora. Ważne, że się udało.
A co do komputera to może po tych probach odpalenia jakieś błędy złapało, pojeździj trochę, może się unormuje. Możesz spróbować jeszcze raz odłączyć akumulator na 15 minut i podłączyć na nowo.

Odpowiedz do tematu