Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja NOWEGO kluczyka


Neptun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dokonać aktywacji NOWEGO kluczyka przysłanego prosto od Renault bez konieczności zostawiania złotówek w serwisie??

Udało mi sie sie znaleść kilka instrukcji postępowania ale chyba dotyczą one aktywacji kluczyka który sie rozkodował a wcześniej był sprawny. (no chyba ze nie ma to żadnej różnicy).

 

Mam tez jeszcze jedno pytanie: czy można źle zakodować kluczyk tak ze nie da sie już go używać i będę musiał kupić nowy. Chodzi mi tu o stopień ryzyka bo jak wiadomo kluczyk nie jest tani tylko jak dla mnie aż nad to kosztowny i może nie warto ryzykować "w imię nauki" :mrgreen:

 

Pozdrawiam Neptun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że kluczyk na własny koszt dorabiał poprzedni właściciel po tym jak kupiłem już auto wiec nie sądzę żeby zakodowali mi go bez żadnych opłat.

 

Wracając do drugiej części mojego pytania, czy coś można zepsuć/źle zaprogramować podczas kodowania kluczyka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk był zamówiony przed zakupem, tylko ze to nieco trwa zanim dotrze on z Francji wiec otrzymałem go jak już auto było moje i w domku. Jest firmowo zapakowany przez renault i dołączone są do niego jakieś kartki z cyferkami i różnymi numerami ( Ciężko mi powiedzieć do czego one są bo wszystko po niemiecku ). Wraz z wręczeniem kluczyka powiedziano mi że muszę sie zgłosić do salonu aby go uaktywnić.

Ponieważ w 99 % miałem przyjemność prowadzić autka starszych generacji nie miałem tego typu problemów a że zachciało sie nowszych technologii to teraz ma sie ból głowy ;-)

 

Teraz próbuje roztrzygnąć kwestie czy mogę aktywacji dokonać sam czy jednak muszę sięgnąć do kieszeni i odwiedzić serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieścił bym sie w 50 zeta to da sie jeszcze znieść :mrgreen: ale pogadam, w końcu jest tam też faktura że zapłacono 90 euro i jakiś ręcznie napisany numer podkreślony markerem (cokolwiek to jest) może uda sie ominąć opłaty.

 

Pozdrawiam użytkowników Meganek i dzięki za inf. Neptun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!