Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki od strony pasażera (poduszka pod silni


Gość tomy1976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomy1976

kupiłem niedawno megankę (1,9 dCi 2001) i uporałem się z większością problemów ale pozostał mi jeden konkretny i ... bardzo niekonkretne opinie mechaników

otóż:

podczas jazdy po nierównościach od strony pasażera słychać jakby trzaskanie ale nie takie metal o metal tylko nieco wytłumione

najgorzej jest przy szybszej jeździe jak auto jedzie prawą stroną po naszych cudnie równych poboczach albo wpada się w nieckę w asfalcie - wtedy czuć takie uderzenie z tej strony jakby nie było tam amorka

jeden mechanik stwierdził, że to listwa kierownicza - ale tam nawet nic nie cieknie

drugi z kolei - (i to mnie bardziej przekonuje) uważa,choć nie jest pewien że to poduszka pod silnikiem

i tu pytanie, jeśli ktoś ma takie auto - jak powinna ona wyglądać: - moja jest bardzo miękka - mogę bez problemu ruszać silnikiem chwytając go ręką za tę łapę, dochodzącą do poduszki - nie powinna być twardsza?

oryginalna kosztuje 360zł - może znacie jakieś dobre zamienniki?

charakterystyczny jest w niej sznurek ograniczający wychył

 

na szarpakach nic nie wychodzi, na badaniu amorków 72% - tylko na końcu testu słychać przy prawym kole ten dźwięk co w czasie jazdy tylko cichszy

 

jakieś pomysły - bo trochę szkoda mi kasy na takie podmianki mechaników - a może listwa kierownicza a może poduszka....

 

jeśli ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za pomoc ( amoże ktoś ma dCi PhII i mieszka w pobliżu Gniezna - żeby porównać, ocenić? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poduszka też jest mięka ,bez problemu ruszysz silnikiem,co do trzaskania to u mnie okazała się minimalnie wybita dolna zwrotnica,na szarpakach trzeba się było dobrze przyglądać żeby zobaczyć luz,po wymianie pomogło,tylko trochę dziwne że lewa,przeważnie mocniej wybita jest prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomy1976

siedząc za kółkiem to właśnie prawa strona

kolejny mechanik stwierzdił, że to amortyzator i taka usterka może nie wyjść na diagnostyce

ale ja uparty jadę dziś na jeszcze jedną diagnostykę :mrgreen:

podpowiem im Wasze sugestie po tym jak sami już coś stwierdzą :lol:

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była to poduszka pod silnikiem to podczas ostrego ruszania lub nagłego dodania gazu powinny występować jakieś stuki lub szarpania. Jeśli słychać to na dołach wskazuje to na zawieszenie. Sworzeń? A jak nie to gumy na stabilizatorze. Potrafią naprawdę mocno hałasować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

KOLEGO WYMIEŃ SOBIE GUMY NA KOŃCACH STABILIZATORA.KOSZT TYCH GU TO OK. 6 ZŁ. ZA SZTUKĘ.TAM NIE WIDAĆ USZKODZEŃ DOPIERO JAK TĄ GUMĘ ZDEJMIESZ TO ZOBACZYSZ JAKA JEST ZNISZCZONA Z DRUGIEJ STRONY. NAPRAWA ZESZŁA MNIE OK.PÓŁ GODZINKI.PROSTY ZABIEG

 

Proszę przeczytać regulamin forum bo nie zrobiłeś tego przy rejestracji i poprawić post - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

problem rozwiązała wymiana poduszek silnika - prawa (ta od strony rozrządu olejowa - ku...nie droga) załatwiła sprawę, ta pod skrzynią biegów uspokoiła lewarek - a trzecia nie dała nic

tak sobie myślę, że dla mnie megi I w kombi tak - ale w benzynce :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki za informację tomy. Ja wymieniłem amorki (monroe), sworznie wahaczy, gumy stabilizatorów, tuleje met-gum wahaczy, odbijacze kolumn McPherson, łożyska McPherson i mam dalej lekkie "telepanie" prawej strony na nierównościach.

Mam nowe opony więc dla pewności wymieniłem łożyska kół przód - dalej telepie.

Teraz wiem , że pozostają gumy zawieszenia silnika . Przy wymianie rozrządu zrobię to ale martwi mnie ,że koledzy meganowcy narzekają na te samochody w każdej fazie eksploatacji: od nówki do 10-latka. To moja 1-sza i ostatnia "francuzka".

"Next one" będzie japończyk lub niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam problem tego typu ze na biegu jałowym jak sie siedzi za kierownica to słychac taki stukot z prawej strony własnei jak by to poduszka jak sie wbije bieg i delikatnie pusci sprzegło to stukot ustepuje lub jak sie doda troszeczke nawet gazu to stukot ustepuje wie ktos co to mzoe byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!