Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda od strony kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Megane Classic I i pewnego razu myjąc auto zauważyłem wodę na dywaniku ale myślalem że może wdepnałem mokrym butem. Niestety dziś auto było narażone na sporą dawkę deszczu i niestety ale dywanik od strony kierowcy z przodu "pływa" :/

Może miał ktoś podobną sytuację? Skąd może sie dostawać tam woda podchodzi jakby pod dywanik a jakby kropelki były też na nim ciężko ocenić:mrgreen:

Proszę o jakąś rade bo nie wiem co mam robić!

[Nie piszemy tematów z Caps Lock - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze poszukaj na forum podobnych tematów i sobie poczytaj.

Po drugie sprawdź w miejscu mocowania anteny.

Po trzecie przeczyść odpływy wody - opisywane już na forum.

Po czwarte poświęć trochę czasu na lokalizację przecieku - masz ku temu okazję bo ciągle pada ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

 

jakiś czas temu miałem ten sam problem.

też od strony kierowcy:)

U mnie wlewała się woda do progów i niestety z niej nie wypływała.

Po deszczu przy ruszaniu i hamowaniu słyszałem wodę pływającą pod moimi nogami.

Podczas przeglądu mechanicy udrożnili mi miejsca w których miała wylewać się woda.

Od miesiąca wszystko jest w porządku. Woda się wlewa (zjawisko normalne) i wylewa:)

 

Możesz sam przetkać te przewody w progach - próbowałem ale nie podołałem:)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizowałem miejsce przecieku wody. Mianowicie wszytskiemu najprawdopodobniej winna jest uszczelka szyby u góry. Tak przynajmniej dowodzi lanie auta wodą.

Teraz pozostaje tylko zgłosić się do szklarza. Niewiadomo tylko czy wystarczy jak uszczelnią jakimś preparatem czy konieczna będzie wymiana uszczelki co wiąże sie z wyjmowaniem szyby:/ ehh wyjmowanie szyby i uszcelka może mnie chyba troche szarpnąć :mrgreen:

 

P.S

Jakby ktoś znał jakiegoś fachowca jakis warsztat co sie zajmuje szybami z Krakowa to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw upewnij się, czy nie leci otworem antenowym w dachu. Woda dostaje się wtedy do środka przez plastykową osłąnkę przy lampce. Ja miałem ten problem, a odrobina silikonu zredukowała go do "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. W moim przypadku woda zbiera sie za fotelem pasażera.Szyby są wiecznie zaparowane z powodu dużej wilgoci.Jutro będę próbował podkleić antenę .Zobaczymy co z tego wyniknie.Czy ktoś może szczegółowo opisać mi gdzie znajdują się kanaliki odpływowe z szyberdachu,a może ktoś ma zdjęcia.Jeżeli było już gdzieś opisane to proszę o linka gdyż nie znalazłem.Z góry dzięki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rafi_nh, Mam ten sam problem co u Ciebie, Szybę mam nowszą niż produkcja samochodu i ktoś partacko wstawił z tego wynika. Ustaliłem, że cieknie po brzegach szyby i wlewa się w otwory w podszybiu wewnątrz i kapie z maty wygłuszającej po pedałach i na dywanik.

 

Powiedz czy był problem z wyjęciem i wklejeniem tej samej szyby i czy to długo trwało? (może głupie pytanie ale chciałbym być przygotowany na ewentualne niespodzianki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!